Author: MARLO MORGAN Genre: ,
Rating

ISBN:9756388112

 

 

Avustralya’da yaşamış olan ve hala yaşam savaşı veren Aborjin’leri anlatan, onlara  özgü bir roman. Doğumlarından kısa bir süre sonra yörelerindeki beyaz insanlar tarafından ayrılan ikizlerin üzüntü veren, direniş ve arayış dolu hikayesi bizlere anlatılmış. İki farklı hayat birbirini takip eden bölümler gayet sürükleyici bir dil ile sunulmuş.

Kitap içerisinde Aborjin’lere özgü gelenekleri, adetleri, hayata bakış tarzlarını öğrenmek çok hoşuma gitti. Biraz da Şamanizm ile benzerliklerini gözlemledim. Doğaya olan saygıları, israftan kaçınmaları, diğer kişiler ile nasıl bir uyum içerisinde, saygı göstererek yaşamaları… Örnek alınması gereken birçok derse sahip anlatımlar var.

Ne yazık ki kitap içerisinde yine kötü insanlar mevcut ve bu kötü kalplerden nefret ettim. Bir insan, sadece rengi veya yaşam koşulu kendisinden farklı olduğu için başka birisine zulüm etme hakkını nereden buluyor?

Biri kız biri erkek bu iki kardeşin çok ayrı yerlerde geçen sürükleyici hikayelerine tanıklık etmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Ben kitabı sahaflardan aldığım ve Dharma Yayınlarından okudum. Yazım ve çeviri gayet başarılıydı. Ş an satışta bulunulan kitap ise Klan Yayınlarından.

Piyasa Fiyatı  22,00  TL

www.dr.com.tr    16,50  TL

www.idefix.com     16,50  TL

www.kitapyurdu.com     15,40  TL

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Leave a Reply