20140509_191405

Ben kimim?

Aslında hepimiz için cevap verilmesi çok zor olan sorulardan bir tanesi.

Öncelikle Emekli Öğretmen bir annenin ve İnşaat Mühendisti bir babanın ikinci çocuğu olarak 1982 yılında dünyaya geldim. Doktor bir ablanın da bir tanecik kardeşiyim. Bir kediciğin (Prenses Mia) de annesiyim. Çok olmasa da yeterli seviyedeki birkaç kişinin dostuyum.

Kitapların beni çıkarttığı yolculukları seviyorum. Kendi salonumda otururken ya da bir kafenin koltuklarında kahvemi yudumlarken farklı dünyalara yolculuk yapmayı seviyorum. Bir an garip yaratıklarla etrafım sarılı haldeyken bir an çok romantik bir ilişkiye tanıklık etmeyi seviyorum. Yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum. Her şeyden güzeli de etrafımdaki insanlara kitap tavsiyesinde bulunmayı, onlardan tavsiye almayı, kitaplar hakkında tartışmayı seviyorum.

Blog açmamın asıl nedeni ise “Ne okusam ben?” diye akılda yer etmiş olan sorulara sahip kişilere yardımcı olabilmek. Bazen birebir yazışarak tavsiyelerde bulunmak, onlardan (sizden) tavsiyeler almak, bilgi hazinemizi beraber geliştirmeyi başarmak.

Blog açmaya karar verdikten sonra uzun süredir okuduğum kitaplara kendi çapımda yorumlar yazmaya başladım. Yeterli miktara geldiğine inandığımda ise şu an içinde bulunduğunuz blogu hayata geçirmek için uzun uğraşlar verdim.

Kitapların kategorilerini belirlerken, sıradan kategorilerin yanı sıra (Roman, Öykü, Bilimsel Yazı v.s.) bana vermiş olduğu duygular ve içeriklerine göre de eklemelerde bulundum (Dostluk, Tatil Kitabı v.s.) gibi. Kitabın içeriği ile ilgili bu kategorilerden de ipucu alabileceğinize inanıyorum.

Yaptığım yorumlar tamamen kendi şahsi düşüncelerimdir. Haddimi aşmamaya gayret ederek, “Emeğe saygı” düşüncesini asla göz ardı etmeyerek yorumlamaya çalıştım. Bir kitap dahi yazmamış birisi olarak “yorumlamak – eleştirmek” eylemlerini sadece kitapların bana vermiş olduğu duygular, bilgiler çerçevesinde gerçekleştirmeye çalıştım. Zira bazı yerlerde haddimi aştıysam şimdiden özür diliyorum.

Gün geçtikçe bloga daha da fazla etkinlik ve sizlerin daha aktif olabileceği paylaşımlar da gelecektir. Sizler de fikirlerinizi paylaşırsanız ne mutlu bana.

Ayrıca bana instagramdan da ulaşabilirsiniz.

Paylaştıkça çoğalan bilgilerin içinde hep beraber boğulmak dilekleriyle…

Ezgi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]