Rating

ISBN:6055162054

 

 

Sıfatların Kralı Murat Menteş!

Murat Menteş kitaplarından şu ana kadar “Dublörün Dilemması” ve “Korkma Ben Varım” ı da okudum. Hepsi birbirinden güzel, hepsi birbirinden başarılı. Bütün kitaplarında aşkı, tutkuyu, sevdayı, macerayı, kovalamacayı ve ağırlıklı olarak da mizahı barındıran yazar.

Diğer kitaplarında işlediği ilginç konulara bu kitapta da rastlıyoruz. 100 Yaşına gelmiş İstiklal Harbi’nin son yaşayan ferdi Ruhi Mücerret’in hem hayattan zevk alan, hem de “yeter artık bitsin” diyen serzenişleri ile dolu bir kitap. Neredeyse bütün dünyada ünlü hale gelen bu asırlık devin yaşantısına, hayata bakış açısına, üzüntülerine tanıklık ederken aynı zamanda da içine düştüğü aşk, dostluk ve silahlarla dolu üçgen ile nasıl başa çıktığını göreceğiz.

Kitabın bir bölümünde Ruhi Amca (artık bizden birisi o) ile seyahat ederken diğer bölümünde de Civan Kazanova isimli, trajediler yaşamış ve bir şekilde Ruhi Amca’nın hayatına dahil olmuş bıçkın delikanlı ile geziniyoruz.

Bu iki adamın kesişen yaşantıları, aynı olaylara kendi açılarından bakmaları ile daha da zevkli hale gelen bir konular bütününe dahil olmak çok eğlenceliydi.

Kahkahalar ile okudum kitabı. Ve önceden de söylediğim gibi Murat Menteş’e ya hayran olursunuz ya da hiç sevmezsiniz. İnce dokundurmaları ile kıvrak zekasını ve espri yeteneğini sunabilen bir yazar. Ve bu farklı edebi tarzı hepinizin bir kere de olsa tatması gerektiğini düşünüyorum.

Piyasa Fiyatı  19,00 TL

www.dr.com.tr   14,25 TL

www.idefix.com  11,40 TL

www.kitapyurdu.com  14,25 TL

www.ilknokta.com  15,20 TL

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Leave a Reply