Author: HANNAH KENT Genre: , ,
Rating

ISBN:9750829833

 

 

1800’lü yıllarda İzlanda’da idamın hala kabul olduğu dönemlerde bir cinayet işlenir. İki adam  vahşice öldürülür ve bu cinayet sonucunda aralarında Agnes Magnusdottir’in de bulunduğu üç kişi idam cezasına çarptırılır.

Agnes günü belirsiz olan infaz zamanı gelene kadar çiftlik sahibi bir ailenin yanında kalacaktır. Toplum tarafından ve beraber yaşayacağı aile tarafından cadı, şeytan olarak nitelendirilen bu kadını bir tek kişi gerçekten dinlemektedir, o da kendisinin konuşmak için seçtiği Yardımcı Rahip Toti’dir.

Cinayetin nasıl işlendiği, Agnes’in gerçekten suçlu olup olmadığı gibi konular ile kitabın sonuna kadar yazar sizin ilginizi ayakta tutmayı başarmış durumda. Zamanla yok olan ön yargılar, o dönemlerde İzlanda’nın yaşam koşulları, insanların farklı karakterleri ile ilgili de bilgi veren bu kitabı belki de benim için en can alıcı hale getiren ise konunun gerçek bir hikayeden alınmış olmasıdır. Bu cinayet gerçekten işlenmiş, Agnes gerçekten idam cezasına çarptırılmıştır.

Karakterlerin anlatım şekilleri, aile yaşantısının içerisine bizi sokması açısından hikayenin içeriği de fazlası ile tatmin edici. Hiçbir şekilde sizi boğmadan, akılda soru işaretleri bırakmadan, odaların tasvirine kadar sizi tatmin eden bir edebi eser. Genç yazarın ilk kitabı olmasına rağmen yaptığı yoğun araştırmalar ve tatmin edici gerçek evrakları da sunduğu kısımları ile kitap okunulası bir kitap halini almış.

İç açıcı olmasa da sizi hiçbir şekilde boğmayacağını düşünüyorum. Yakın zamanda filminin de çekileceği bu kitap sizi soğuk diyarlara doğru bir yolculuğa çıkartacak.

Piyasa Fiyatı 19,00 TL

www.dr.com.tr   14,25 TL

www.idefix.com  14,25 TL

www.kitapyurdu.com  14,25 TL

www.ilknokta.com  13,30 TL

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Leave a Reply