Author: CARLOS I. CALLE Genre: , , ,
Rating

ISBN:6058667969

 

 

Jose Rodrigues Dos Santos’un Tanrı’nın Formülü kitabından sonra Einstein’ı daha fazla tanımak istedim. Genellikle araştırma yazısı gibi yazıları sevmiyorum. Bir şeyleri, birisinin hayatını öğreneceksem eğer roman şeklinde olması ya da bir kurgu içerisinde bana bilgi vermesini tercih ediyorum. Kolektif Kitap da tam bu tarzda bir çalışma hazırlamış.

Einstein ile oturup karşılıklı kahve içermişçesine sohbet ederek hayatını, çocukluğunu, izafiyet teorisini,  eşlerini, hobilerini, Tanrı’ya bakış açısını öğrenmek istiyorsanız bu kitap tam size göre. Kitabın yazarı Carlos I. Calle NASA Kennedy Uzay Merkezi’nde kıdemli bir fizikçi. Yaptığı araştırmalarda Einstein’ın yazmış olduğu mektupları, onunla yapılmış olan söyleşileri, elde ettiği tüm bilgileri kullanarak hayali bir söyleşi gerçekleştirmiş. Verdiği örnekler ile Einstein’ın teorilerini anlamak kolaylaşmış.

Gayet memnun kaldığım bir kitap oldu. “Hayali Söyleşiler” serisinin Einstein dışında Freud, Picasso, Shakespeare ile de söyleşileri var ve en kısa zamanda bu kitapları temin edip okumayı düşünüyorum.

Piyasa Fiyatı 13,00 TL

www.dr.com.tr  9,36 TL

www.idefix.com  9,36 TL

www.kitapyurdu.com  8,45 TL

www.ilknokta.com.tr  10,40 TL

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Leave a Reply