Author: ARTHUR C. CLARKE Genre: ,
Rating

ISBN : 9786053755111

 

 

İthaki Yayınlarının Bilimkurgu Klasikleri serisinden bir kitap daha.

İnsanlığın, uzayın derinliklerine dair olan merakı en başından beri peşini bırakmadı. Bu kitapta da insanlık, uzaydaki uzak gezegenlere ilk olarak ulaşma yarışı içerisindedir.  Hangi ülke bu başarıyı elde edecek diye koştururlarken beklenmeyen gerçekleşir ve uzaylılar Dünya’ya “merhaba” derler. Bütün Dünya’yı sarsan bu olay sonrasında ilk şaşkınlık ve korku atlatılır, dünya hiç olmadığı kadar iyi bir noktaya doğru ilerler. Savaşlar yok olmuştur, insanlar mutludur, sorun yoktur. Peki hayatımızda sorunların olmaması ve her şeyin mükemmel ilerlemesi iyi midir? Uzaydan gelen Hükümdarlar bu güzellikleri kimin için yapmaktadır? İnsanlık için mi, yoksa menfaatleri uğruna mı?

Kitabın bu kısımlarını okurken biraz da hiç sorunsuz ülkelerdeki intihar olaylarının fazlalığı aklıma geldi. Bazen bizleri ayakta tutan, hayata dair verdiğimiz mücadele diye düşünüyorum. Bir davan olmalı ki, yaşama amacın olsun…

Ciddi anlamda ütopya ve distopyanın bir tencerede karıştırılarak bizlere sunulmuş lezzetli bir yemeği bu kitap. Her şey çok güzelken birden bire tersine dönebilen, neyin nasıl olduğunu kavrayamadığınız, kavradığınızda da şaşırdığınız durumlar.

Keyifle kahvenizi yanınıza alıp, yıldızların bilinmeyen dünyasına ufak bir yolculuk yapmaya hazır olun…

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz 🙂

çocukluğunsonu

Piyasa Fiyatı  19,00 TL

www.dr.com.tr   14,44 TL

www.idefix.com    14,44 TL

www.kitapyurdu.com    15,20 TL

www.ilknokta.com    12,35 TL

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]

Leave a Reply