Author: JOHN GREEN Genre: , , ,
Rating

ISBN : 9786053430933

 

Arka kapak der ki;

Hayatın Anlamını Bulmanın, Âşık Olmanın ve Alınan Her Nefesin Farkına Varmanın Öyküsü

On altı yaşındaki kanser hastası Hazel Gracein birkaç yıl daha yaşamasını garanti eden tıp mucizesine rağmen hastalığı ölümcüldür ve konulan teşhisle birlikte yıldızlar, öyküsünün son bölümünü çoktan kaleme almıştır.

Fakat Augustus Waters isimli yakışıklı bir sürpriz karakter, Kanserli Çocuklar İçin Destek Grubunda boy gösterince Hazelın hayatı bambaşka bir yöne sapar ve bu zeki çocuğun çekimine karşı koyamayan kızın öyküsü yeniden yazılır…”

Kanser hastası 16 yaşındaki Hazel Grace ile yine kanser hastası yakışıklı Augustus Waters’ın aralarındaki arkadaşlığı, paylaşımları konu alan bir roman. Bu iki sağlam karakterin ölüme meydan okuyan, bazen de korku içine düştükleri, hayatı sorgulayan tartışmalarını okumak bana acı dolu bir keyif verdi. Hepimiz ölmeyecekmişiz gibi yaşıyoruz, fakat yakında öleceğimizi bilseydik ve yaşamak çok sıkıntılı bir hal içinde olsaydı neleri sorgulardık? Bazen bizim için önemsiz olan şeylerin hastalık içinde olan insanlar için bir zafer haline geldiğini görmek bireysel olarak da birçok şeyi sorgulamaya yol açıyor.

Akıcı üslubu ile boğulmadan sayfalar arasında ilerlemek mümkün.

Piyasa Fiyatı 25,00 TL

www.dr.com.tr  18,75  TL

www.idefix.com 18,75 TL

www.kitapyurdu.com  17,50  TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply