Author: NEIL GAIMAN Genre: ,
Rating

ISBN : 9789756902509

 

 

Büyüklere peri masalları tarzında bir kitap. Duvar Köyü adında, bir granit çıkıntısının üzerinde durmakta olan bir köy vardır. Köyün doğusunda bulunan bir taş duvar da köye adını vermektedir. Köyde yaşayan Tristran gönlünü kaptırdığı bir kıza verdiği bir sözü tutmak için duvarın öbür tarafına, sihirli arazilere geçmesi gerekir ve macera böylece başlar.

Başlarda fazla karışık geldi kitap. Çok fazla isim, gerektiğinden az tasvir vardı. Bu da hem karmaşaya yol açtı hem de gözümde canlandırmamı zorlaştırdı. Olaylar ilerleyip de isimler azaldıkça daha rahat okunur bir kitap haline geldi. Gerçek dünyanın ötesinde bir dünya ile ilgili bir kitabı okuyorsam oradaki sihirli anlar için daha fazla tasvir olmasını tercih ederim. Böylece kitabın sizi içine alması daha kolaylaşır. Fakat bu kitapta ben çok kopuk olduğumu fark ettim. Kitabı aralıklarla okumamdan da kaynaklanmış olabilir bu. Belki tek seferde oturup, fazla ara vermeden okusaydım daha iyi konsantre olurdum. Ama bazı kitaplar var ki ne kadar ara versen de seni kaldığın yerden içine almaya devam eder. Kitabın yarısından sonra daha yalın, daha alışıldık bir şekilde okumaya devam ettim. Ama oraya kadar sanırım biraz eziyet oldu kitap benim için.

Çok fazla fantastik kitap okumuyor olmamdan da kaynaklanabilir bu kopukluk. Bu tarz kitapları daha fazla okuyanlar benden daha kolay adapte olabilirler diye düşünüyorum. Sonuçta hiçbir kitap kayıp değildir, eninde sonunda size bir şeyler katar.

Piyasa Fiyatı 18,00 TL

www.dr.com.tr   13,50 TL

www.idefix.com  10,80 TL

www.kitapyurdu.com  13,50 TL

www.ilknokta.com  9,90  TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply