Author: URSULA K. LE GUIN Genre: ,
Rating

Uzuun zaman önce tavsiye edilen, sonra bir kez daha tavsiye edilen ve tavsiye edenlere güvenerek aldığım ünlü seri kitabının ilki…

Ben sert kapaklı kitapları sevdiğim için ve bu tarz kült kitapları da ayrıca sevdiğim için serinin hepsinin olduğu toplama bir kitap aldım. Seri 6 kitaptan oluşuyor, haliyle aldığım kitabın kalınlığı yaklaşık olarak 1000 sayfaya yakın :). Bu yüzden de okudukça içeriğindeki kitapları yorumlamak istedim.

İlk kitap olan Yerdeniz Büyücüsü gerçekten hop oturtup hop kaldıran, sürükleyici, etkili bir fantastik dünyaya yolculuk oldu benim için. Kitabın başında yer alan harita ile de romanın kahramanının yaptığı yolculuğu takip etme fırsatına eriştim. Gerçekten haritada adaları bulmak, kahramanın hangi adada olduğunu izlemek ve yolculuğunu görselleştirebilmek açısından çok faydalı oldu.

Kahramanımız büyücü dünyasına yeni adım atar, kendisini büyük bir adam zanneder ama yaşadıkları olaylar doğrultusunda ufak bir hatanın nelere yol açabileceğini ilk elden gözlemler. Sonrası ise adalar içindeki yolculuk ile geçer ve başına açtığı felaketten kurtulmak için yeri gelir dostlarından yardım alır, yeri gelir kendi güçlerini keşfeder.

Kahramanın aklen büyümesini ve olgunlaşmasını izlemek çok keyifliydi gerçekten…

Bir sonraki kitaba doğru ben de yola çıktım,

herkese iyi okumalar…

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply