Author: Gabriel Garcia Marquez Genre:
Rating

ISBN: 9789750721915

 

Kırmızı Pazartesi“,”Benim Hüzünlü Orospularım“,”Kolera Günlerinde Aşk“, “Yüz Yıllık Yalnızlık” ve şimdi de “Yaprak Fırtınası” …

Dönem dönem bir doz Gabriel Garcia Marquez almak iyi geliyor bence. Bu kitabı favori kitabım olmasa da yine de yazar kendine has üslubu ile bir şekilde beni bağlamayı başardı.

Kitap aslında çok kısa, 127 sayfa. Olay yazarın hayal ürünü olan Macondo Kasabası’nda geçmekte. Kasaba halkının sevmediği bir doktor kendini asarak intihar eder. Ona verdiği söz doğrultusunda cenaze işlemleri ile ilgilenen bir emekli albay, kızı ve torunu ile cenazeyi defnetmek için hazırlık yapar. Bu hazırlığın yapıldığı yarım saatlik süreç kitap içerisinde anlatılmaktadır. Bu cenazeye tanıklık eden üç kişinin ağzından geçmişe dönüşler ile akılda kalan soru işaretleri temizlenir, kısa bir hikaye ortaya çıkar.

Zaman zaman kitabın bazı bölümlerinde sıkıldım diyebilirim. Yapılan diyalogların bazı sayfalarda mantıksız oluşu beni boğdu. Anlatım tarzı zaten değişik olan yazarımızın fazla abartıya kaçmayan cümleleri ve betimleme ile ilgili başarısı ile bu dağılan ilgi hemen toparlanıyor. Kısa bir hikaye olsa bile kitabı bitirdiğiniz zaman apayrı bir kasabada uzunca bir süre zaman geçirmiş gibi hissediyorsunuz.

Okuya okuya yazarın tüm kitaplarını tanımak dileğiyle…

Herkese iyi okumalar…

Daha fazla  çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz

 

 

Piyasa Fiyatı  13,00 TL

www.dr.com.tr  9,88 TL

www.idefix.com  9,10 TL

www.kitapyurdu.com    9,10 TL

www.ilknokta.com  9,88 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply