ISBN : 9786050929973

 

 

Bu kitabı okuyun. Huzurlu, mutlu, rahatlatıcı, düşündürücü, sevimli bir kitap.

Kitap üç ana karakter barındırıyor. Ölü Şeylerin listesini tutan yedi yaşındaki Millie ilk karakterimiz. Hayatında öldüğüne tanıklık ettiği ağaç, böcek, hatta babası da dahil olmak üzere her ölen şeyin listesini tutuyor. Az biraz ölüme kafayı takmış, hayatı, önüne çıkan her şeyi sorguluyor, çocukça soruları ile aslında bizim gözden kaçırdığımız birçok detaya değiniyor. Ve annesi bir gün onu bir mağazada terk edip gidiyor.

İkinci karakterimiz Agatha Pantha. Bu yaşlı kadın eşini kaybettikten sonra elinden geldiğince mantığını, beynini kaybetmemeye çalışan, aksi, huysuz, her şeye bağıran, evden hiç çıkmayan seksen iki yaşındaki bir kadın. Karşı kaldırımda bir gün Millie’yi görüyor ve hayatı değişiyor.

Üçüncü karakterimiz ise eşini kaybetmiş olan Daktilograf Karl. Oğlu onu huzurevine  yerleştiriyor, fakat Karl buradan kaçmayı başarıyor. Çünkü bu hayatta yapmak isteyip yapamadığı çok şey var ve hiçbir şey için geç değil. Ve tabi ki Karl’ın yolu da Millie ile kesişiyor.

Kitabı okurken film gibi izledim desem yeridir. Oyuncuları bile seçtim ben. Filminin yapılması gerektiğini düşündüğüm, yaşlılığı ve çocuk olmayı son derece başarılı bir şekilde bizlere sunmuş olan güzeller güzeli bir eser. Gülümseten, hüzünlendiren, “yahu ben de mi böyle olurum acaba?” dedirten, “yahu ben de böyleydim çocukken” diye sizi geçmişe götürecek olan başarılı bir kitap.

Yazarın samimi yapısı kitabın sonundaki Teşekkür kısmında da devam ediyor. Çok iyi gözlem ve araştırma yapılarak ortaya çıkmış bir kitap olduğu belli. İçinizi ısıtacak samimiyette.

Su gibi akıp giden bu kitabı okuyun. Bir tatil gününüzü bu kitap ile renklendirin.

İyi okumalar 🙂

 

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz. 🙂

IMG_20151114_225605

Piyasa Fiyatı 23,00 TL

www.dr.com.tr   16,10  TL

www.idefix.com  17,48 TL

www.kitapyurdu.com  17,25 TL

www.ilknokta.com  18,40 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply