Author: HENRY DAVID THOREAU Genre: , ,
Rating

ISBN : 9786054849789

 

 

Düzene karşı gelen bir adamın kaleme aldığı birkaç senelik bir deneyimin parçası bu kitap.

Henry David Thoreau 19. yy da bütün alışılagelmiş yaşam tarzına karşı çıkarcasına kendisini Walden Gölü’nün kıyısında bir yaşama bırakmakta. Kendi kurduğu düzenle doğanın göbeğinde, çoğunluğunu hayvanların ve ağaçların oluşturduğu komşuları ile yaşadığı sürece dair tuttuğu günlüğü bizlerle paylaşıyor.

Kitabın sayfaları arasında altını çizebileceğiniz birçok cümle, doğa ile iç içe, insandan olabildiğince uzak, sade ve ütopik bir yaşam bizleri beklemekte. Betimlemeler, kendince çıkarttığı varsayımlar, hayvanlar ve bitkiler ile kurduğu dostluk çevre dostu kişileri imrendirecek nitelikte. Az para ile ve geri dönüşümü de kullanarak, doğaya uyum sağlayarak yaşamın ne kadar kolay bir hale gelebileceğini bizlere sunuyor.

İtiraf etmeliyim ki kitabın bazı kısımları biraz fazla sıkıcı geldi bana. Kitap içerisinde hiçbir diyalog bulunmuyor ve bir filozofun kaleminden dökülmüş cesur ve dolu cümleler ağırlıkta. Yani bir solukta okunacak bir kitaptan ziyade belli bir süreye yayarak ve sakin kafa ile okunması gerekiyor.

Her doğa aşığının ve farklı bir hayata tanıklık etmek isteyenlerin okuması gerektiğini düşündüğüm bir kitap.

Piyasa Fiyatı 22,00 TL

www.dr.com.tr   14,96 TL

www.idefix.com  16,72 TL

www.kitapyurdu.com  17,16 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply