Author: KNUT HAMSUN Genre: , ,
Rating

ISBN : 9786051141978

 

 

Su gibi akıp giden bir kitap daha. Zor bir hayat geçirmiş olan Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanmış Knut Hamsun’un kaleminden, Behçet Nejatigil’in şiirsel çevirisi ile bizlere ulaşmış bir roman.

Victoria’ya çocukluğundan beri aşık olan kahramanımızın yaşadıklarını bizlere aktarılıyor. Kitabın başında Behçet Nejatigil’in aktardığına göre aslında Knut’un çoğu kitabı bir otobiyografi niteliğinde. Ekmek kavgası içerisinde geçen hayatında zorlukla da olsa kitaplarını yazmayı, bastırmayı başarmış. Bu romanındaki kahramanı da bir yazar kendisi gibi. Aşkı yaşayarak satırlara döken, acısını, kavuşma özlemini süslü cümlelerle bizlere aktaran fakir bir adam.

Aslında kitaptaki çoğu konuşma cümlesi fazlasıyla nostaljik havada. Eski Türk filmlerinin şu zamanlarda bize biraz abartı gelen tınılarına sahip. Normalde bu tarz kitaplar beni boğar ama cümleler o kadar şiirsel, anlatım o kadar masalsı ki sizi içine alıp götürüyor.

Hayatın koşuşturması içerisinde bazı kitaplara konsantre olmak zorlaşıyor. Bazı cümleleri birkaç kere okumak zorunda kalıyoruz. En azından ben böyleyim. Fakat bu kitabı ilk sayfasından itibaren hiç kopmadan okudum.

Tanışılması gereken bir yazar, huzurla okunabilecek bir roman.

 

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz. 🙂

victoria

Piyasa Fiyatı 12,00 TL

www.dr.com.tr   9,12  TL

www.idefix.com  9,12 TL

www.kitapyurdu.com  8,40 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply