Author: KHALED HOSSEINI Genre: , , ,
Rating

ISBN : 9789752891456

 

 

Tanıtım bülteninden;

Emir ve Hasan, Kabil’de monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk… Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emir’le Hasan’ın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip California’ya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasan’ın hatırasından kopamaz.Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları… Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.Uçurtma Avcısı’nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü…”

Yorumların az kalacağı bazı kitaplar vardır ve bu kitap da onlardan birisi. Sosyal statüsü farklı olan iki çocuğun dostluğu, masumluğu, sonrasında başlarına gelen olaylar ile birbirlerinden kopması. Fakat kader onların daha fazla uzak kalmalarına razı gelemez ve en sonunda bir şekilde birbirlerini bulurlar.

Kaçırılmaması gereken, bir solukta okunacak bir kitap. Yeri gelecek içiniz sızlayacak, yeri gelecek ipi kopmuş bir uçurtmanın peşinden çocuklarla beraber koşacaksınız.

 

Piyasa Fiyatı  19,00 TL

www.dr.com.tr  14,25 TL

www.idefix.com   12,35 TL

www.kitapyurdu.com 14,63 TL

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Leave a Reply