Author: PAULA HAWKINS Genre: , , ,
Rating

ISBN : 9786053754428

 

 

Genelde bu kadar fazla reklamı yapılan “alın, kesinlikle okuyun!” denilen kitaplar başta bana itici gelir. Gerçi blog için okumam lazım, yorumlamam lazım, tavsiye etmem ya da etmemem lazım, ama yine de tercih meselesi bu.

Trendeki Kız kitabını çıktığının üçüncü günü almamın nedeni (o sırada elimde okuduğum bir kitap olduğu için ilk gün alamadım) konusunun çok ilgi çekici olmasıydı. Gerilim, polisiye, bir yazarın ilk kitabı ve Goodreads’te, Amazon’da v.s. en çok satılan kitap. Bir de itiraf etmek gerekirse kapak tasarımını çok sevdim 🙂

Çok kitap okuyan birisiyseniz kitabın arkasındaki; “Nefesleri kesen bir ilk roman. En dikkatli okurlar bile, şaşırmaktan kendilerini alamayacaklar.” yorumu sizi de gaza getirebilir. Başladım kitaba haydi bakalım el mi yaman bey mi yaman diyerek.

Kitabın konusunu az çok herkes biliyordur, reklamlar, tanıtımlar sayesinde öğrenmiştir diye düşünüyorum. Her gün aynı trene, genelde aynı saatlerde binen Rachel bir çifti izlemektedir. Bir süre sonra bu çifti bütün ülke tanıdığı zaman yaşanan olaylara bir şekilde dahil olma kararı alır, sonrasında olaylar sürükleyici bir hale gelir. İçerik ile ilgili anlatılabilecek en ufak bir şey bile kitap ile ilgili ipucu vereceği için konu ile ilgili söyleyecek daha fazla şeyim yok ne yazık ki.

Tren yolculuğu ile başlayan kitap, baştan sona kadar neredeyse aynı tempoda devam ediyor. Ama sonlara doğru o hız öyle bir artıyor ki, son 150 sayfa kadarını tek gecede okudum. Bir yerden sonra bir bakıyorsunuz ki kitabı elinizden bırakmanız imkansız bir hale gelmiş. Polisiye tarzda, akılda soru işaretleri oluşturması açısından kurgu mükemmel, tam olayları çözdüm derken hayal kırıklığına uğruyorsunuz. Yazı akıcı, çeviri oldukça başarılı.

İthaki Yayınlarını da ayrıca tebrik etmek istiyorum, bir kitabın bu kadar arkasında durarak, bu kadar kuşku ile yaklaşan kişileri bile tatmin etmeyi başarabildikleri için.

Ve artık hiçbir yolculuk eskisi gibi olmayacak okurlar için…

Piyasa Fiyatı 23,00 TL

www.dr.com.tr   17,25 TL

www.idefix.com  17,25 TL

www.kitapyurdu.com  17,25 TL

www.ilknokta.com  13,80  TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply