Author: GRAEME SIMSION Genre: , , , , ,
Rating

(Kitabı okuyup yorumladıktan yaklaşık bir ay sonra Türkçe versiyonunu raflarda görmenin mutluluğu içerisindeyim… 🙂 )

Başkarakterimiz Genetik Profesörü Don evlenmeye karar vermiştir. Fakat ortada bir sorun vardır, kiminle evleneceği daha belli değildir. Tamamen kuralcı bir karakter olan Don “Eş Projesi” adını verdiği bir proje ile ve az sayıdaki yakın arkadaşlarının da desteği ile bu projeyi hayata geçirir. Her gün saat saat yapacağı işleri, haftanın her günü yiyeceği yemeği, spor saatini, alması gerektiği kalori miktarını hesaplayan Don bu kuralları ile uygun bir eş bulabilecek midir?

Bir tarafta ise diğer karakterimiz olan Rosie vardır. Rosie ise başka bir projeyi yürütmektedir, Baba Projesi. Biyolojik babasını bulmak için araştırmalara başlayan alımlı, çekici ve zeki Rosie’nin yolu Don ile çakışır. Bu iki zıt karakter anlaşmayı başarabilecekler midir?

Don karakterine tek kelime ile bayıldım diyebilirim. Evet normal bir karakter değil. Kime göre, neye göre normal olmadığı da tartışılır tabii ki. Ama sıradan insanlardan ayrılan yapısı, saflığı, masumluğu, ve en önemlisi de kendi farkındalığı ile beni kendisine hayran bıraktı. Kendi kendine yaptığı yorumlar, başına gelen olaylar ise gülmekten kendinizi alamayacağınız bir masumluk içeriyor.

Lise dönemlerinden sonra ilk defa İngilizce bir kitap okudum. Açıkçası kelime eksiklikleri dışında sorun yaşamadım diyebilirim. Okunması gayet rahat, çok keyifli bir kitap. En kısa zamanda Türkçe versiyonunun da Türkiye’ye gelmesini umuyorum.

Main character Genetics Professor Don has decided to get married. But there is a problem, he does not know who will he marry. Don who is an entirely prescriptive character started a project called “Wife Project” and with the support of a small number of close friends started this project. He knows everyday what he wiil do,  what he will eat at days of week, when he will make sports, what calorie he has to get. Does Don could find a wife with this regular lifestyle?

And also there is Rosie, our other character. Rosie is working on an another project, Dad Project. She is researching to find her biological father. Attractive and intelligent Rosie meet Don about her project. Will that opposite character get along to each other?

I really liked Don. Yeah, not a normal character. By whom, by what is not normal course also discussed. But ordinary people leaving the structure, purity, innocence and most importantly also amazed me with his own awareness. Self-his comments, the incoming events per laughter contains an innocence that you can not get yourself.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply