Author: HARPER LEE Genre: ,
Rating

ISBN : 9789755707600

 

 

Yazarın çok sevilen kitabının devamı niteliğinde bir eser. Aslında bu kitabını yazar ilk kitabından önce yazmış fakat editörünün tavsiyesi üzerine bir çocuğun gözünden ırkçılık, aile yaşamı gibi olayları konu alan Bülbülü Öldürmek kitabı ortaya çıkmış. 55 sene bu kitabı basmak için yazar nasıl sabretmiş, helal olsun dedim.

Çoğumuzun Bülbülü Öldürmek kitabından tanıdığımız karakterler bu kitapta artık büyümüş olarak karşımıza çıkıyorlar. Birazcık eski günlere yolculuk, biraz da uzun zamandır tanıdığın kişilerin şimdiki hallerini öğrenmek gibi bir tat verdi bana kitap. Aynı ırkçılık konuları burada da konu alınmış durumda. Seneler sonra New York’tan çocukluğunun geçtiği kasabaya dönen Scout, babasındaki anlam veremediği değişiklikler ve ilahlaştırdığı bu adamın mükemmel olmadığını gözlemlemesi ile kitap apayrı bir hikaye içerisinde çalkalanıyor.

Bu tarz kült olmuş, çok beğenilmiş kitapları yazan kişilerin işi zor diye düşünüyorum. Diğer kitaplarda da aynı etkiyi bırakabilmek çok önemli, sonuçta okuyucu bunu bekliyor. Yazarın yeni kitabında belli bir noktaya kadar içim bunaldı diyebilirim… Hoş anılar ile dolu bir serüven olsa da eski kitapla ister istemez kıyaslama yapıyorsunuz. Zira Bülbülü Öldürmek kitabını bir solukta okumuştum. Fakat belli bir yerden sonra bu kitap da sizi içine alıyor.

Huzurla, sakince okunabilecek bir eser.

 

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz. 🙂

tespih ağacı

Piyasa Fiyatı  18,00 TL

www.dr.com.tr   13,68 TL

www.idefix.com    13,68 TL

www.kitapyurdu.com    14,40 TL

www.ilknokta.com    14,40 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply