Author: LEONARDO PATRIGNANI Genre:
Rating

ISBN : 9786053434450

 

 

Kitabı okurken birkaç film aklıma geldi. War of The Worlds, Jumper, The Day After Tomorrow. Bu filmleri beğendiyseniz eğer eminim ki bu kitap da sizin ilginizi ayakta tutmayı başarır.

Alex ve Jenny on altı yaşında iki gençtir, birbirlerinden çok uzak ülkelerde yaşamaktadırlar. Aynı anda gerçekleşen bayılmaları sonucunda birbirleri ile telepatik olarak iletişim kurmayı başarabildiklerini fark ederler. Sonrasında buluşmaya karar verirler (ilk başta niye telefonla aramaya çalışmadılar birbirlerini? Burası biraz garip olmuş) fakat buluşma yerlerine gittiklerinde birbirlerini göremezler. Çünkü farklı boyutlarda, paralel evrenlerde yaşamaktadırlar. (Kitapta bu kadar detaylı bir anlatım olmasaydı ben asla size söylemezdim 🙂 ) Bu iki genç insan kafaya takmış bir halde birbirlerini bulmaya çalışırken bir süre sonra Çoklu Evren’in de yok olacağını öğrenirler. Ve bunu engellemek de bu gençlerimizin elindedir.

Çıtır mı çıtır, çerez mi çerez bir kitap. Son olarak tatmin edici olmasa da (sanki kitabın devamı gelecekmiş gibi bir hava verilmiş) kurgu olarak başarılı buldum. Hep dediğim gibi bir tek kitap dahi yazmamış birisi olarak yazılmış bir kitabı eleştirmek haddim değil. Bana verdiği, veremediği şeyleri paylaşabilirim ancak. Kitap içerisinde çok fazla olay, bölüm olduğu için detaylı tasvirlere çok fazla girilememiş, bazı şeyler sanki havada kalmış gibi.

Bu tarz kitapları okurken aslında asıl baktığım, kitabı okurken yönetmeninin ben olduğum bir filmi aklımda çekebildim mi? Bazı boşluklar olsa da okuma sırasında evet gözümdeki mekansal, duygusal canlanmalar meydana geldi. Paralel evrenler arasındaki geçişler çok güzel anlatılmış, mantığı güzel aktarılmış. Ama dediğim gibi yine de bir şeyler eksikti.

Okuduğuma pişman mıyım? Tabii ki hayır! Eğlenceli, farklı bir yolculuğa çıkmış oldum, rahatlatıcı oldu. Yağmurlu, fırtınalı hafta sonunuzu daha da fırtınalı hale getirmek istiyorsanız bu kitabı sizlere de tavsiye edebilirim.

Piyasa Fiyatı 28,00 TL

www.dr.com.tr   21,00 TL

www.idefix.com  21,00 TL

www.kitapyurdu.com  19,60 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply