Author: JOSE RODRIGUES DOS SANTOS Genre: , , ,
Rating

ISBN : 9786053432104

 

“Tanrı nedir?“

Kitap özet olarak batının bilimi ve doğunun mistisizmini kullanarak Budizm, İslam ve Hıristiyanlık gibi birçok inanıştan destek alarak bu soruya yanıt arıyor.

Sanırım bu kitabı okumuş olan ateistler bile sonunda “Evet bir Tanrı varmış” diyecek ya da en azından bu konu hakkında biraz daha kafa yormaya başlayacaktır.

Ana karakterimiz olan Thomas Noronha bir kriptologdur. İran’lı Ariana isimli güzel bir bayanla buluşur ve “Tanrı’nın Formülü” başlığına sahip Einstein’a ait bir yazıyı çözümlemesi istenir.

Olaylar zinciri sırasında fizik ve matematik ile açıklamalar sağlanarak bir çok soruya cevap bulunmaktadır.  Kitabın çoğunluğunu birebir konuşmalar oluşturuyor ve bu konuşmalar sırasında açıklamalar bana fazlasıyla tatmin edici geldi. Yazar bu romanı yazmak için gerçekten çok fazla araştırma yapmış. Roman, içindeki bütün bilimsel verilerin gerçek olması ile özellikle daha dikkat çekici bir hal alıyor.

Sonunun tatmin ediciliğinin kişiden kişiye farklılık göstereceğine inanıyorum.

Sonuç olarak fizik ve matematik hakkında bilgiler edinmek ve Tanrı’nın ne olduğu ile ilgili farklı bir bakış açısına sahip olmak istiyorsanız bu romanı kaçırmamalısınız.

 

Piyasa Fiyatı  29,00 TL

www.dr.com.tr 21,75  TL

www.idefix.com  21,75 TL

www.kitapyurdu.com  20,30 TL

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Leave a Reply