Author: Richard Dawkins Genre:
Rating

Sevgili Dawkins;

Öncelikle yasaklanan kitaplar arasına girmeyi başardığınız için sizi tebrik ediyorum. En beğendiğim kitaplar nedense yasaklanan kitaplar arasından çıkıyor. Sanırım bunun nedeni içerisinde korkutacak derecede güzel, gerçek ve kaliteli bilgileri barındırmaları ve okuyucunun bir şekilde kitabın konusu ne ise onunla ilgili farklı bir bakış açısı kazandırıyor olmaları.

Tanrı Yanılgısı’nı okumaya başladığımda başlarda itiraf etmeliyim ki çok sıkıldım. Ama hakkında bu kadar söz edilen (ve tabi ki yasaklanan) bir kitap elimdeyse kolay kolay bırakamıyorum. İyi ki de bırakmamışım. Kitap belli bir yerden sonra altını çizdiğim cümleler ile dolmaya başladı. Etrafımda paylaştığım hatta üzerinde tartışma konuları yaşadığım cümleler bile oldu. Ağırlıklı olarak katıldığım yerler olsa da katılmadığım yerlerde bile çok keyif aldım.

Yoğun araştırma sonucu yazılmış, dinleri eleştiren bir kitap. Sadece Müslümanlık değil, hatta ağırlıklı olarak hıristiyanlığı eleştiriyor. Aslında tarafsız bir bakış açısı ile okunduğu zaman kitabın %90 ınan katılacaksınızdır. Neden inançlıyız, inanç, din olmadan ahlak olur mu, din olmasaydı neler olurdu gibi birçok konuyu ele almış yazarımız.

Geçen gün Facebook’ta Homoh Sapiens isimli kitap hakkında konuşulurken birisi şu yorumu yapmıştı; okumayın, bu kitap insanı ateist yapıyor. Güleyim mi, ağlayayım mı bilemedim. İnancına güveniyorsan neden bir kitap seni ateist yapsın? Hadi güvenmedin diyelim, zaten orada da bir sorun vardır. Hadi güvendin, okudun ve ateist oldun, bu ölüm değildir. Sadece bir konudaki bakış açın, fikrin değişmiştir…

Bu kitap da her ne kadar yazarı öyle olduğunu iddia etse de sizi ateist yapmaz. Siz istemedikten sonra kimse size bir şey yapamaz zaten. Ama belki de farklı bir bakış açısı kazanırsınız, yargılamaya başlarsınız, ya da yaptığınız doğru şeyleri devam ettirirsiniz…

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz

Piyasa Fiyatı 24,95 TL

www.dr.com.tr 18,21 TL

www.idefix.com 18,21 TL

www.kitapyurdu.com 18,71 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply