Author: JOSE RODRIGUES DOS SANTOS Genre: , , ,
Rating

ISBN : 9786053435341

 

 

Yazarın bu serideki ilk kitabı olan “Tanrı’nın Formülü” benim için çok değerli bir kitap. Hayatınızı değiştiren, size farklı bakış açıları kazandıran kitaplardan bir tanesi. Roman olarak olmasa da içerdiği gerçek bilimsel veriler ve açıkladığı konular ile ilgimi hep ayakta tutarak bir solukta okumama neden olmuştu. Bu yüzden kitapçıda raflarda Einstein’ın yüzünü ve yazarın adını görünce “işte bu” dedim… Kitabın devamı gelmiş, ne kadar güzel.

Fakat ne yazık ki bu sefer benim için hayal kırıklığı oldu. Evet yine bilimsel veriler tüm gerçekliği ile bu kitabın içerisinde fakat yazar bu sefer o kadar derin konulara dalış yapmış ki, hayatın koşturmacası, iş güç ile beraber kitabı ne takip edebildim, ne de açıklanan bilgiler ile konuyu anlayabildim. Yani bu kitabı okuyacaksak eğer boş bir zamanımızda, tamamen kendimizi kitaba vererek okumamız lazım. Kitabın belli bir noktasında konudan koptum, toparlayamadım ve sonrası da çorap söküğü gibi geldi. Kafam allak bullak oldu diyebilirim.

İlk kitapta Tanrı’nın varlığı kutsal kitaplar ışığında ve bilimsel veriler ile sorgulanmaktaydı. O kitap hala herkesin okuması gerektiğini düşündüğüm bir bilimsel veri niteliğinde. Bu kitapta ise yazar “gerçeklik” gibi derin bir konuya girerek bilimsel veriler yardımı ile bir cinayeti çözümleme yolunda gidiyor. “Da Vinci Şifresi” kıvamında bir roman olsa da, bu kitap açıklamalara dayalı olduğu için yeterli olmadığı ya da gözünüzde bir şeyleri canlandırmayı başaramadığı zaman kopmalara yol açabiliyor.

Yine de daha sakin bir zamanımda interneti de kullanarak bir kez daha okumayı planlayabilirim. Eğer fizik, uzay, evren gibi konulara hakimseniz, veya ilginizi çekiyorsa bu kitapta belki de bilmediğiniz bir çok verilere ulaşma şansını elde edebilirsiniz. Kitabın başındaki uyarı yazısı ise kitaplarda en çok sevdiğim başlangıç cümlelerinden bir tanesi;

Burada dile getirilen bilimsel ve teknik bilgilerin hepsi gerçektir. Bahsi geçen bütün teori ve hipotezler tanınmış bilim insanları tarafından savunulmuştur.

 

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz. 🙂

11219376_992919087398916_2003375137773227943_n

Piyasa Fiyatı 35,00 TL

www.dr.com.tr   26,60 TL

www.idefix.com  26,60 TL

www.kitapyurdu.com  24,50 TL

www.ilknokta.com  24,50 TL

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Leave a Reply