Author: ZÜLFÜ LİVANELİ Genre: ,
Rating

ISBN : 9789751413109

 

 

Tanıtım yazısından;

Livaneli’den alegorik ve sarsıcı bir roman…

Darbeci bir başkan, emeklilik yıllarını geçirmek üzere, herkesin her şeyiyle hoşnut olduğu cennet bir adaya yerleşir. Başkan, ruhuna dek işlemiş olan yıkıcılık potansiyelini, geçmiş politik gücünden de yararlanarak kullanmaya kararlıdır. Bu doğrultuda tüm adayı etkileyecek müdahalelere girişir. 

Önceleri sıradan görünen bu müdahaleler, sonunda düşmanı düşmana kırdırmaya dek varacaktır. Başta martılar olmak üzere, ada halkı dahil tüm canlılar Başkan’ın acımasızlığından payını alacaktır. Bu arada durdurulamaz görünen bu gidişe direnen bazı sesler de vardır…

Livaneli Son Ada’da, düşsel bir ülkede yaşanan aslında hepimizin aşina olduğu olayları alegorik bir anlatımla verirken, politik ve kişisel ihtiraslarla topluma ve doğaya müdahalelerin sonuçlarını da gözler önüne seriyor.”

Siyasetin toplum üzerindeki etkisini güzel bir şekilde gösteren kısa bir roman. İnsanların Dünya’yı nasıl yaşanması zor bir hale getirdiğinin küçük bir özeti diyebiliriz. Siyaseti sevmeyen birisi olarak kitap beni biraz sıktı, yine de çoğu şeyi sorgulamak için bir kapı açıyor.

Sanırım şu zamana kadar okuduğum ve beni çekmeyen tek Zülfü Livaneli eseri.

 

Piyasa Fiyatı  15,00 TL

www.dr.com.tr  11,25 TL

www.idefix.com  11,25 TL

www.kitapyurdu.com  12,00 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply