Author: CHRISTY BROWN Genre: , ,
Rating

ISBN:6055913380

 

 

Bu kitapta İrlanda’nın Dublin kentine bir yolculuk yapacaksınız. Orada 13 kardeşi ile yaşamakta olan beyin felci hastası Christy ile tanışarak hayatına onun cümleleri ile tanıklık edeceksiniz. Felçten kaynaklı olarak ellerini ve sağ ayağını kullanamayan, doğru düzgün konuşarak kendini ifade edemeyen Christy’nin yardımcısı olarak geriye bir tek sol ayağı kalıyor. Ve belki de bu kitabı en özel yapan şey ortaya çıkıyor. Kitabı oluşturan cümlelerin onun  sol ayağından çıkan kelimelerle oluşması. Christy,  bu hastalığa rağmen sanatın dalları ve karşısına çıkan göz alıcı kadınlarla hayata her seferinde yeniden tutunmayı başarıyor.

Kitabın ana karakteri her ne kadar Christy olsa da hayat mücadelesinde sonuna kadar yanında olan, 13 çocukla ilgilenmenin yanı sıra bir de engelli bir çocuğa bakmayı ve onu hayata kazandırmaya çabalayan annenin rolü de çok büyük. Kitapta anneye duyulan hayranlık ve bağlılık her seferinde vurgulanıyor.

Herkesin hayatında şükredeceği bir şeylerin olduğunu, beterin beteri olduğunu gözler önüne seren bu otobiyografinin okunması gereken bir eser olduğunu düşünüyorum.

Piyasa Fiyatı   15,00  TL

www.dr.com.tr    10,80   TL

www.idefix.com      10,80   TL

www.kitapyurdu.com     9,79   TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply