Author: SERKAN ÖZEL Genre: ,
Rating

ISBN:6054771721

 

 

Melankolik bir yapınız varsa, mazoşistliği seviyorsanız (kötü anlamda söylemiyorum), yeni terk edildiyseniz ya da fazla duygusal birisiyseniz, yazılmış güzel sözler, cümleler hoşunuza gidiyorsa bu kitabı beğenirsiniz diye tahmin ediyorum.

Terk edilme sonrasında (bir kişi mi birkaç kişi mi anlayamadım ) terk eden kişiye ya da kişilere yazılmış serzeniş dolu mektupların sıralanmasıyla oluşmuş bir kitap. Aşkın acıtan halini sonuna kadar sindirmiş olan yazarımız bunu yaşatan kişiye karşı özlemini, öfkesini ve daha bir çok duyguyu satırlara vurmuş. Aşk eğer mazoşistlik ise bu kitapta sonuna kadar bunu hissedeceksiniz. Erkeklerin kadınlara nazaran daha fazla aşkı hissettiğini ve yaşadığını düşünürüm ve bu kitap da bunu kanıtladı.

Yazılan kısa notların arasına sıkıştırılmış tek cümlelik yazılar da mevcut. Bu yazılar tek sıra halinde kitabın sayfalarına sıkıştırılmış. Belki tek tek yazılmış olsalardı daha etkili olabilirlerdi, fakat art arda bu tarz cümleleri okumak beni fazlasıyla boğdu.

Bir insanın başka bir insana bu kadar acı çektirmesi, ya da başka birisinin acı çektirmesine izin vermesi bana ters geliyor. Sonuçta karşıdaki kişi sizi sevmiyorsa, sevmiyordur. Bir sürelik iç çekiş, ağlama, sızlanma, üzüntü sonrasında hayat kaldığı yerden devam etmektedir ve etmelidir de. Ama koca bir kitapta bu acıyı okumak içimi kararttı.

Belki tek bir terk edilme konu alınsaydı, giriş gelişme sonuç şeklinde bu bizlere anlatılsaydı kitabı daha çok beğenirdim. Terk edilmenin acısı, bu acıya alışma süreci, sonrasında da unutma evresi, yani çoğumuzun yaşadığı noktalara değinilmiş olsaydı daha fazla okuyucu yakalanabilirdi.

Kitabı gerçekten beğenen kişiler olduğuna eminim. Sizlere ve yazara saygım sonsuz, sonuçta harcanmış olan bir emek var ortada. Belki on sene önce okumuş olsaydım ben de kitabı hissederek benimseyebilirdim ya da kitabı okurken ki psikolojim, yaşamım daha farklı olsaydı severek okuyabilirdim. Fakat yaşanmışlıklardan kaynaklı olarak, belki de fazla duygusallıktan uzak birisi olduğum için kitap beni yordu.

Piyasa Fiyatı   14,00  TL

www.dr.com.tr    10,08   TL

www.idefix.com      8,40  TL

www.kitapyurdu.com     9,80 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply