Author: JERZY KOSINSKI Genre: ,
Rating

 

ISBN : 9789753900034

 

 

Rahatsız, çatlak, sıra dışı adamın bir eseri ile daha tanışmış oldum. Okuduğum ilk kitabı olan “Boyalı Kuş” kitabı kadar olmasa da bu kitapta da ağır konusu, özenle seçilmiş kelimeleri ile güzel bir serüvene çıktım.

Kosinsky çok zor bir hayat geçirmiş bir yazar. Yönetime karşı başkaldırıları doğrultusunda zorluklara göğüs germiş, ne olursa olsun amacından şaşmamış bir kişilik. Küçüklüğünden beri yaşadığı zorlu hayatı da kitaplarına yansıtmayı ihmal etmemiş. Boyalı Kuş kitabı küçük bir çocuğun yaşadıklarını anlatıyordu, son derece rahatsız edici bir anlatım ve olaylar zinciri olsa da neden bu kadar rahatsız edici olduğunu anlamak çok da zor değil. Yazar zaten az çok yaşamış olduğu şeyleri, yani kendi hayatının bir kısmını bizlere aktarmış ve bu sayede de kitaptaki sizi içerisine alan cümlelerin yoğunluğu istenildiği gibi verilmiş.

Şeytan Ağacı’nda ise zengin bir aileye sahip olan ve onların ölümüyle büyük bir mirasa konan Jonathan’ın hayatı anlatılıyor. Yakışıklı, cinsellik düşkünü bu zengin adam aynı zamanda Afyon bağımlılığı ile de hayatının bir kısmında mücadele vermiş. Bu genç adamın hayat mücadelesine, her ne kadar zengin bir züppe de olsa kendisini geliştirme ve düşünme tarzına tanıklık etmek farklı bir yolculuktu.

Paran varsa her şeyi satın alabilir misin? Bazı şeylerin satın alınamadığı, paranın her zaman mutluluk getirmediği, rahatsız edici bir dünyanın içerisine çekiyor sizi kitap. Kosinski’nin asla huzur vermeyen, sizi bir şekilde tedirgin eden, ama tedirgin ederken de diğer kitaplardan çok farklı şeyleri size sunan farklı anlatım tarzı ile buluşmanız, tanışmanız gerekiyor. Her cümlesini, kelimesini seçerek her bir kitabını en az üç senede yazmış olan bu çatlak dehanın dünyasını kaçırmayın derim…

 

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz. 🙂

11215517_1051669371523887_8739448649827566017_n

Piyasa Fiyatı 16,00 TL

www.dr.com.tr   12,16  TL

www.idefix.com  12,16 TL

www.kitapyurdu.com  12,80 TL

www.ilknokta.com  12,80  TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply