Author: Susanna Tamaro Genre: , ,
Rating

Sanırım Susanna Tamaro’nun adını duymayan yoktur. Bir dönem “Bir Çift Yürek” kitabı ile gönülleri fethettiğini hatırlıyorum. Kitabı ben de okumuştum ama çok zaman oldu. Yakında bir kez daha okuyacağım.

Şimdi okuduğum kitabı ise, Famiglia Cristiana dergisinin talebi doğrultusunda, Tamaro’nun bir sene boyunca Afrika’daki hayali arkadaşı Mathilda’ya yazdığı mektuplardan oluşuyor. Tamaro günlük hayatta başına gelen olayları, hayata bakış açısını, insanlara bakış açısını bu kitabı ile anlatmış. Aslında bir insanı en iyi tanıma yolu onun güncesine ulaşmaktır. Yalın, sadece kendisi ile yaptığı konuşmalar doğrultusunda gerçek benliğini öğrenmek için en iyi yol budur. Ve bu yüzden birazcık da kapı aralığından birisinin hayatını gözlemlemenin verdiği heyecan ve merak ile okuyorsunuz kitabı.

Tarz olarak ve hayata bakış olarak kendime çok yakın buldum bu kitabı. Bazı kitaplar vardır ki, hani ben yazsam bunu yazardım işte, dediğim, bu da o kitaplardan bir tanesi oldu.

Huzurlu, sakin, beyninizi çok yormayacak bir tatil kitabı arıyorsanız eğer, kesinlikle bu kitabı tavsiye ederim. Size bir şey katar mı bilmiyorum ama bir yerlerinde kendinizi içerisinde bulabileceğinizi düşünüyorum.

 

Herkese iyi okumalar…

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply