Author: AYŞE KULİN Genre: , , , ,
Rating

ISBN : 9789752892422

 

 

Tanıtım yazısı der ki;

“Aynı ırktan, kim bilir belki de aynı soydan geliyorlardı. Aynı yaşlarda, aynı boylardaydılar. Aynı kadını sevmişlerdi. Ataları aynı tanrıya ayrı yollardan ulaşmak istedikleri için, biri Boşnak diğeri Hırvat’tı. Bunu kendileri seçmemişlerdi, savaşmayı ve kaderlerini de seçmedikleri gibi. Ve ambulanstaki çocuğu kurtarmanın dışında, beklentileri yoktu yarın için. 

Yarınlar, kurşun, havan topu ve bombaydı, kandı. Ama her ikisi de farkına bile varmadan ‘daha güzel günleri’ bekliyorlardı. İnsanlar, değişik inançlarla ve hırslarıyla ne kadar karıştırırlarsa karıştırsınlar, kana, acıya, şiddete bulaştırsınlar, bu muhteşem dünyayı, yaşam bir umuttu sonuçta. Hiç bitmeyen bir umuttu. 

Dünya tarihinin en acımasız soykırımlarından Bosna’da, bir kadın gazetecinin hayatla hesaplaşması…”

Saraybosna ile ilgili kitapları okumayı seviyorsanız bu kitabı okumalısınız. Sırpların Saraybosna’da yaptığı soykırımı ve savaşın acımasızlığını sonuna kadar gazeteci Nimeta’nın bakış açısı ile tanıklık edeceksiniz. Savaşın içine bir de sonu olmayan bir aşk hikayesi, yıkılmak istenmeyen bir evlilik ve annelik ile kendi duyguları arasında kalan bir kadının hikayesi de eklenince apayrı bir boyut alıyor.

 

Piyasa Fiyatı 18,00 TL

www.dr.com.tr 13,50 TL

www.idefix.com 11,70 TL

www.kitapyurdu.com 13,86 TL

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]

Leave a Reply