Author: ZÜLFÜ LİVANELİ Genre: , , , ,
Rating

ISBN : 9786050900286

 

60 yılı aşkın süredir sevdiği kadını arayan 87 yaşında ABD’de yaşayan Alman asıllı bir profesör ve İstanbul Üniversitesi’nde halkla ilişkilerde görev alan Maya’nın yolları profesörün İstanbul’a gelmesi ile kesişir. Üniversite Maya’nın profesörü karşılaması ister. Olaylar ilerledikçe profesör daha ilgi çekici bir insan haline gelir, çünkü üniversite rektörü ve kim olduğunu bilmediği adamlar profesör konusunda özel bir ilgi göstermektedirler. Maya’nın profesörün her anını takip etmesini isterler. Zaman geçtikçe Maya hem büyük bir aşk hikayesine tanıklık edecek, hem de kendi aile geçmişi ile bilmediklerini öğrenecektir. Ayrıca profesöre karşı duyduğu sempatiden dolayı da bir çok risk alacaktır.

Çok fazla söze gerek olmayan bir roman, baştan sona kadar büyük bir sürükleyicilik ile ilerliyor. Ermeni ve Kürt sorununu, Nazi’lerin gerçekleştirmiş olduğu Yahudi soykırımını ele alırken, çoğumuzun da bilmediği Struma Olayı ve Mavi Alay trajedilerini bizlere göstermekte.

Bu kadar sorunun içerisinde yaşanmış zor bir aşka tanıklık etmek insanı gerçekten derinden etkiliyor. Yazarın doğru kelimeleri doğru yerde kullanmaktaki ustalığı doğrultusunda konunun içerisinde kendinizi buluyorsunuz. Bir an savaşa tanıklık ederken, bir an aşk dolu bir sahnede göz yaşlarınızı tutamıyorsunuz.

Zülfü Livaneli’nin şu zamana kadar okuduğum en başarılı romanı diyebilirim.

Piyasa Fiyatı  33,00 TL

www.dr.com.tr  24,75 TL

www.idefix.com  24,75 TL

www.kitapyurdu.com  26,40 TL

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.7]

Leave a Reply