Author: GLENN MEADE Genre:
Rating

ISBN : 9786059908924

 

Tavsiye üzerine tanıştığım bir yazar Glenn Meade.

Dan Brown tarzı bir kitap desem sanırım içeriği ile ilgili biraz da olsa bilgi vermiş olurum. Rusya’da yapılan bir kazı ile donmuş bir şekilde hiç bozulmamış bir kadın cesedine ulaşılır. Kazının yapıldığı bölge son Çar Nikolay Aleksandroviç Romanov’un ve ailesinin öldürüldüğü bölgeye yakın bir yerde bulunmuştur. Bu ceset, bu infaza dair akılda kalan soru işaretlerine yanıt bulabilecek midir? Bu infazı araştıran Doktorumuz en sonunda hikayeyi anlatacak birisine ulaşır ve bir geçmişe dönüş ile hikayeyi dinlemeye başlarız.

Sanırım kitaba dair tek eleştirim çok fazla isim ve ana kahraman olduğu için ara vermeden okunması gerektiğidir. Yoksa kişiler, olaylar biraz birbirine giriyor. Kitabın ortalarında biraz “Okuyorum okuyorum, bitmiyor, bitmeyen kitap yapmışlar” diye düşünmeye başladım. Çok fazla ayrıntı, çok fazla olay var. Bir de kahraman sayısı fazla olunca olaydan olaya atlıyorsunuz, biraz akıllar karışıyor. Fakat kitabın son yüz sayfasını sanırım soluksuz okudum. Heyecan dorukta, karakterler ile bağ kurulmuş. Yani her şey olması gerektiği gibi.

Bu tarz sağlam araştırmalar gerektiren ve heyecanlı kitapları okuduktan sonra bir eseri ortaya çıkartmak için kırk fırın ekmek yemek gerektiğini düşünüyorum işte… Hiç de kolay iş değil. Glenn Meade bunun hakkını vererek sonuna kadar başarmış. Ayrıca kitap başındaki uyarıyı da çok sevdim. Kitap içerisinde gerçek olan ve hayali olan kısımlar var, ama bunlar bize söylenmiyor. Rusya’nın sonuna kadar gizlemeye çalıştığı ve ortaya çıkartılamayan (ya da izin verilmeyen) bir aile cinayeti ile tanışmaya hazır olun.

 

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz. 🙂

romanov

Piyasa Fiyatı 28,00 TL

www.dr.com.tr   20,44  TL

www.idefix.com  20,44 TL

www.kitapyurdu.com  19,60 TL

www.ilknokta.com  21,00  TL

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply