Author: JOJO MOYES Genre:
Rating

ISBN:6053433583

 

 

İlk okuduğum kitabı olan “Senden Önce Ben” ile beni darmadağın etmiş olan yazar, ikinci kitabı “Sevgilimden Son Mektup” ile bana e gene de iyi, dedirten yazar. Üçüncü kitabı “Paris’te Balayı” ile kendinden soğutan yazar…

Yazarı karşıma alıp “Senin gözünü nasıl bir para hırsı bürüdü böyle?” diye sormak istedim.

Kitap yazarın diğer iki kitabına göre çok kısa olunca (137 sayfa) zaten içime bir kurt düşmüştü. Kitapta iki farklı zamanda (1900 ler ve 2000 ler) Paris’te balayı yapan ve sorunlar yaşayan iki çiftin hayatı anlatılıyor. Yok ya şimdi bir olay patlayacak ve ben kitaba aşık olacağım derken olay patladı, kitap bitti ve son sayfasında “Arkası yarın” dizilerine benzer bir şekilde karakterlerin başından geçen olayların devamının bir sonraki kitabında yazılı olduğu notu ile karşılaştım. Nasıl yani? Ben kitabın devamını öğrenmek için ikinci bir kitaba daha mı para vermeliyim?

Tamamen paragözlülükten başka bir şey değil. Bu kitap resmen bir sonraki kitabın ön sözü gibi bir şey olmuş. Bir kitap yazarsın, okuyucuyu konu açısından tatmin edersin, sonrasında da öyle bir yerde kesersin ki okuyucu hem tatmin olmuş hem de meraklanmış olur. Ama bu kitapta tam tersi. Tatmin edici hiçbir yer yok. Sıradan iki çiftin sıradan kıskançlıklarına tanık oluyorsunuz ve merak edeceğiniz hiçbir şey olmadan ikinci kitabı almanız söyleniyor. Bu kitaba sahip olanlara ikinci kitabı almak için indirim yapacak olsalar hadi neyse diyeceğim de, tabii ki böyle bir şey de söz konusu değil.

Çok büyük hayal kırıklığına uğradım. E tabii ki yorumlamak için alıp okuyacağım fakat belki de ilk defa bir kitaba verdiğim para beni rahatsız edecek.

Piyasa Fiyatı  15,00 TL

www.dr.com.tr  11,25  TL

www.idefix.com  11,25  TL

www.kitapyurdu.com  10,50  TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply