Author: Douglas Adams Genre: ,
Rating

Sevmedim, sevemedim. Belki bir kaç sene önce okumuş olsaydım çok severdim bilemiyorum. Gerçi kitap aslında 5 kitaplık bir seri halinde ama kalan serileri okur muyum bilemiyorum.

Kitap dünyada yaşayan Arthur Dent’in evinin yıkılma kararı ile başlıyor. Arthur bunu durdurmak için elinden gelen her şeyi yaparken arkadaşı Ford Prefect dünyanın yok olacağını söyleyerek araya girmesi ile olaylar başlıyor.Galaksiler arası bir otostopçu olan Ford, Arthur’u kurtarıyor ve maceraların gerisi geliyor.

Bu kitabın ilk hali aslında bir radyo programıymış. Sonrasında dinleyicilerin çok beğenmesi sayesinde kitap haline getirilmiş. 70lerde belki de bilimkurgu bu kadar ünlü olmadığı için, uzak keşifleri daha yeni yeni başladığı için bu hikaye kült haline gelmiş olabilir. Ama şu anki keşiflere bakıp, bir de çok fazla bilimkurgu kitabının yazılmış olduğu düşünülürse ne kadar beğenilmeye devam eder bu kitap bilemiyorum.

Sonuç olarak bana çok fazla bir şey katmadı kitap. Sadece ilk bölümde yazarın kitabın oluşum sürecini anlattığı giriş bölümünü beğendim diyebilirim.

Yine de hiçbir kitap kayıp değildir diyerek sıradaki kitaba doğru yol alıyorum…

herkese iyi okumalar.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply