Author: SUSAN VREELAND Genre: , , ,
Rating

ISBN:9750406058

 

 

“Orman Sevdalısı” orman, peyzaj resimleri yaparak bir üne kavuşan ressam Emily Carr’ın yaşamından esinlenerek yazılmış bir kurgu romanıdır. Susan Vreeland’ın yoğun araştırmaları sonucunda edindiği bilgilerden esinlenerek, yeri geldiğinde kurgusal, yeri geldiğinde de gerçeklere dayanarak bu romanı ortaya çıkartmıştır.

Ressam Emily Carr, Colombia’da sanatını icra etmektedir. Yerli halk olan Kızılderililer ile etkileşimini, onların totemlerinin resimlerini yapma arzusunu, geleneklerinin içerisine girerek kendisini bir şekilde kabul ettirişini gözlemliyoruz. Aynı zamanda roman bize Kızılderililerin çektiği acıları, yaşantılarının zorluğunu ve hayatlarını onları aşağılayan insanlara rağmen nasıl sürdürmeye çalıştıklarını da sunmakta.

İçinde insan sevgisini ve doğa aşkını yoğun bir şekilde barındıran bu kadının hayatına kısmen de olsa tanıklık etmek güzeldi. Yazarın akıcı üslubu ile de kitap rahat okunabilir. Başlarda biraz sıkıcı geldiyse de devam ettikçe ormanların içerisinde renk dolu bir serüvene dahil olacaksınız.

Yazarın bir başka kitabı olan “Artemisia’nın Çilesi” ni de çok beğenmiştim. Sanatı roman içerisinde öğrenmek isteyenlere bu kitaplar tavsiyemdir.

Piyasa Fiyatı 9,95 TL

www.dr.com.tr   7,16 TL

www.idefix.com  6,97 TL

www.kitapyurdu.com  7,96 TL

www.ilknokta.com  7,96 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply