Author: LÜSET KOHEN FİNS Genre: , , , ,
Rating

ISBN: 9786058572003

 

Kişisel gelişim kitaplarını sevmeyen, bir işe yaramadığını düşünen birisiyim. Belki de beni sıkıyorlar, sebebi odur. Türk yazarlardan bu tarzda en çok beğendiğim, şunu yaparsanız mükemmel zengin olursunuz, şeklinde yorumlardan ziyade gerçekçi olarak yazı yazan tek isim belki de Ahmet Şerif İzgören. Artık yabancı yazarlardan da Lüset Kohen Fins benim için bir numara, en azından bu kitabı “10 Derin Ayak İzi” öyle…

Zhuizm düşünce akımının lideri Wen Bao Zhu’nun 2020 yılında ölmesi sonucunda ünlü program yapımcısı Chloe’nin aklına süper bir fikir gelir. Onun şu zamandaki başarısına sebep olan, Wen ile tanışmasına velise olan dört arkadaşını programa canlı yayın konuğu olarak çağırır. Programa davet maillerinin ardından bir geçmişe dönüş ile 2013 senesine yolculuk yapıyoruz. Bu dört kişinin tanışma hikayesi, tesadüfler bize anlatılıyor.

Anlatım ve kurgu olarak kitabı çok başarılı buldum. Kitap bölümlerinin içerisinde ve başlarında yazan önermeler, özlü sözler ise yabana atılmayacak nitelikte. Dediğim gibi aslında bu bir kişisel gelişim kitabı, ama mükemmel de bir roman… Satırların arasında yakalayacağınız cümleler size çok şey katabilir, sorgulamalara yol açabilir.

Kitap içerisinde bu dört arkadaşın birbiri ile diyalogları dışında iç seslerinin de verilmesi, insanların iki yüzlülüğünü, dürüstlükten uzaklaşmış olmalarını çok güzel gözler önüne sermiş. Yani insan ilişkileri içerisindeki bütün gerçeklik kitaba yansımış.

Kitabın sonundan devam kitabının da geleceği gibi bir izlenime kapıldım. Umarım gelir diye düşünüyorum. Bitmesin diye yavaş yavaş okuduğum sayılı kitaplardan bir tanesi oldu “10 Derin Ayak İzi”.

Herkese iyi okumalar diliyorum…

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz

IMG_20160613_222247

Piyasa Fiyatı  26,00 TL

www.dr.com.tr   19,76 TL

www.idefix.com    19,76 TL

www.kitapyurdu.com   20,80 TL

www.ilknokta.com 26,00 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply