Author: Jean-Christophe Grange Genre: , , , , , ,
Rating

Bir Grange eseri daha bitti… Grange bilindiği üzere polisiye, gerilim tarzında kitapları ile tanınmış olan yazar. Eminim ki herkes ya bir kitabına dokunmuştur ya da kitaptan uyarlanan bir filmini izlemiştir.

Grange’ın bu okuduğum altıncı kitabı. Diğer kitaplarının da bir kısmından etkilenmiş olsam da sanırım bu kitap artık favori Grange kitabım olacak. Bu tarz polisiye kitaplarda sanırım önemli olan olayların çözümlenmesinin okuyucu tarafından zor olması. Yani kitabın ortasına gelmeden okuyan kişi olayı tahmin ederek çözmeyi başardıysa ve kitabın sonunda da tahmini doğru çıkarsa kitabın şaşırtıcılığı ortadan kayboluyor. “Yeaah ben zaten bunu çözmüştüm” şeklinde atılan yorumlar ile diğer okuyuculara meydan okuyabiliyor. ( Bknz. Kitap Ezgisi )

Ama işte bu kitap beni öyle bir hale soktu ki son sayfanın son noktasını görene kadar kitabı elimden bırakamadım. Tahminler, yok la o öyle değilmişler, ula ya bu buysalar, buldum mu katililer, aha katil kaçtılar… Beyin yanması sonucunda o son noktayı gördüğün andaki büyük rahatlama…

Kaçırılmayacak sürükleyicilikte, Grange’ı Grange yapan kalitede bir eser.

Okuyun arkadaşlar okuyun…

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply