Author: MAJGULL AXELSSON Genre:
Rating

ISBN:9753312369

 

 

Bu kitap engelli olarak dünyaya gelen, fakat üstün bir zekaya sahip olan Desiree’ın merkezinde bulunduğu olayları anlatmakta. Desiree bir Nisan Cadısı’dır. Başka canlıların vücuduna girerek istediği her şeyi yapabilmek gibi bir yeteneği vardır. Kırk iki yılını bakımevi ve huzurevi arasında geçirmiş olan bu yetenekli kızın bir tek amacı vardır. Kendisini terk eden annesinin evlatlık olarak aldığı üç kızdan, hangisinin kendi hayatını çaldığını öğrenmek.

Kitabın içeriğine bakıldığında “uçuk” bir kitap gibi görünüyor olabilir fakat alakası yok. Kesinlikle roman yazmak, hele ki bu kitaptaki gibi bir hikayeyi yazmak büyük bir kabiliyet gerektirir. Kitap içerisinde ana karakter olan dört kızın hayatları flashbackler ile anlatılıyor. Benim en çok hoşuma giden şey ise; yazarın bu dört farklı kişiyi onların ağzından, onların hayatlarına göre anlatmayı başarmış olması. Bir engelli kişinin çektiklerini bunu yaşamadan ne kadar anlatabilirsiniz? Ya da çok zorluklar yaşamış birisinin hayatını ne derece içine girerek okuyucuya aktarabilirsiniz? Yazar tek olsa da sanki dört farklı kişi hikayeyi anlatmış gibi.

Kitap eğlenceli bir kitap değil. Ama asla iç bunaltıcı bir hale de gelmiyor. Karakterlerin gücü, kendilerini ifade ediş şekilleri ve hepsinin farklı yaşantıları sizlerin kitabın içerisine girmenizi sağlayacağına inanıyorum. Sadece kitabı okurken fazla ara vermeden devam etmeniz gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bazı şeyler konu ilerledikçe kafanızda oturacaktır.

Kitapta genel olarak en çok dikkat çeken unsur ise ailenin, çocuk yaşamındaki önemi.

Kitabın ülkemizde basımı anladığım kadarıyla durmuş, ben açıkçası biraz zor buldum ve 5 TL ye aldım. Uçuk fiyatlarda da satışı mevcut sakın kanmayın bu fiyatlara ve sahaflarda şansınızı deneyin derim.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Leave a Reply