Author: ANDY WEIR Genre: ,
Rating

ISBN:6053753902

 

 

Bir kitapta aranabilecek her şey sanırım bu kitabın içerisinde mevcut. Gerilimi sonuna kadar yaşıyorsunuz, kahkaha desen var, merak desen var, kimya, botanik, biyoloji, neredeyse bilime dair her şey bu kitabın sayfalarında var.

Bir astronot olarak altı kişilik ekibinizle Mars’a gittiğinizi düşünün, sonrasında gerçekleşen bir sorun nedeniyle sizin öldüğünüzü zanneden ekibiniz sizi orada bırakmak zorunda kalıyor, ama siz yaşıyorsunuz. Uzayın derinliklerinde bu kızıl gezegende bir başınasınız. Ve istediğiniz tek bir şey var, Dünya’ya dönebilmek.

Gidip görmediğin bir gezegen, yaşamadığın bir deneyimler silsilesi ancak bu kadar başarılı anlatılabilirdi. Soluğunuzu tutarak okuyacağınıza inandığım bu kitap hayatınızın kitapları arasında yer alacak. Yazarın akıcı yazım tekniği, karakterlerin başarılı tasviri ve konunun (haliyle) ilgi çekici olması kitabı daha da albenili hale getiriyor. Baş karakterin zekası ve espri yeteneği karşısında etkilenmemek mümkün değil. Kitabı okurken, bu kitabın adam gibi bir filmi çekilse gişe rekoru kırar, diye düşündüm.

Hop oturup hop kalkacağınız, bir sonraki bölümde nelerin olacağını büyük bir merakla bekleyeceğiniz bir eser. Fakat şunu da söylemeden geçemeyeceğim, eğer kimya sevmiyorsanız ya da az da olsa bir bilginiz yoksa bazı bölümler size sıkıcı gelebilir.

Kitabın sayfalarında dolanırken yaşamın mükemmelliğine de tanıklık etme şansını buluyorsunuz. Ve belki de okuduğum kitaplar arasında duygularınıza hitap etmeyi başaran, son derece başarılı bir sona sahip nadir kitaplardan bir tanesi.

2015-09-29 00.31.06

Piyasa Fiyatı  25,00 TL

www.dr.com.tr   15,75 TL

www.idefix.com  15,00 TL

www.kitapyurdu.com  18,75 TL

www.ilknokta.com  17,50 TL

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Leave a Reply