Author: HANDE ALTAYLI Genre:
Rating

ISBN: 9789751413451

 

 

İlk olarak Delice isimli kitabı ile tanıştım Hande Altaylı ile. O kitabını büyük bir keyif ile okumuştum. Maraz ise büyük umutlarla elime aldığım ama biraz hayal kırıklığına uğradığım bir kitap oldu.

Hayal kırıklığımın nedenini biliyorum. Delice’de bize dair bir romana tanıklık etmiş olsam da bilmediğim bir yöreye ait, ancak başkasından dinleyerek yaşayabileceğim, öğrenebileceğim, bana bir şeyler katmayı başaran bir serüvene çıkmıştım. Maraz ise fazlasıyla bizden çıktı.

Kitabın kahramanı Aslı’nın biten evliliği, altüst olan hayatı, hayata tutunma çabası, arkadaş desteği, yeni açılan kapılar ve yaşadığı üzüntüler bize aktarılmış.

Okuduğum kitaplarda eğer kendime dair bir şeyler bulup kitaba dahil olamıyorsam, en azından tanıklık ettiğim zaman beni şaşırtan ya da bana yeni bir şeyler öğreten hikayeler içerisinde gezinmeyi severim. Bu kitaptaki hikaye bana bir şey katmadığı gibi, fazlasıyla sıradan geldi. Evet kitap bir emek ürünüdür, yazması kolay değildir. Bir kitap yazma hayali kurup birkaç sayfanın ötesine gidememiş birisi olarak bir kitaba “sıradan” demek belki de haddim değildir. Ama Delice gibi bir kitabın yazarından yine aynı etkide bir eserin sürükleyiciliğine kapılmayı isterdim.

Her kitap okuyanın ruh durumuna, yaşam şartlarına, yaşadığı olaylara göre değişiklik gösterir. Bazen seni birkaç sene önce alıp bir yerlere götürecek bir kitap, şu zamanda okuduğunda sende bir etki bırakmayabilir. Ya da şimdi okuduğun ve sana bir şey ifade etmeyen bir kitap, birkaç sene sonra hayatının kitabı haline gelebilir.

Şu zamanın koşulları, yaşanmışlıklarım doğrultusunda bu kitap beni ne yazık ki içerisine alamadı. Hiçbir şekilde boğmadan, sıkmadan bitmiş olsa da, bende “vay be ne kitaptı ama!” etkisi bırakmadı. Bu, başkasının hayatında etki bırakmayacağı anlamına gelmiyor…

Hep dediğim gibi, hiçbir kitap kayıp değildir…

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz

 

Piyasa Fiyatı  15,00 TL

www.dr.com.tr   11,40 TL

www.idefix.com    11,40 TL

www.kitapyurdu.com    11,25 TL

www.ilknokta.com    10,50 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply