Author: JEAN-CHRİSTOPHE GRANGE Genre: , , ,
Rating

Sonunda Grange kendisine gelmiş. Son kitapları çok başarılı olmasa da, bu kitabı ile yeniden eski tarzını yakalamayı başarmış görünüyor.

Gerilim, polisiye tarzında çok başarılı bir roman. İkisi polis, biri kokainman, öteki fahişe, biri de geçmişi ile yüzleşmekten korkan birisinden oluşan, her şeye rağmen güçlü bir aile. Ortaya çıkan cinayetler sonucunda katilin yakalanması için dişini tırnağına takan Erwan. Bir kısır döngünün içerisinde çırpınırken aile sorunlarının da üstesinden gelmeye çalışıyor. Destekçisi olan babası ile hem geçmişe yönelik sırları ortaya çıkartmaya çalışıyor, hem de Afrika’ya ait çok ilginç sado mazoşist ritüellerin içerisinde buluyor kendisini.

Bu tarz kitaplarda benim için önemli olan katili, kitabın sonunu önceden tahmin edememek. Kitabın sonuna kadar o soru işaretleri içerisinde ben de cinayeti araştıran kişi ile birlikte tahminlerde bulunmayı isterim. Leyleklerin Uçuşu kitabında Grange bunu başaramamıştı. En azından benim açımdan. Ama bu kitapta son sayfalara kadar aklımda soru işareti, kitabı elimden bırakamadan devam ettim.

Sonuç olarak bence Grange severleri tatmin edecek bir kitap çıkmış ortaya. Belki de en büyük eleştirim kitaba dair, biraz fazla uzun olması olur… Bazı yerlerde yeter artık, tepkisi ile devam ettim. Tam her şeyi çözdüğün sırada ortaya çıkan yeni durumlarla kitap habire uzadı durdu. Hem iyi, hem de kötü bir durum yani. Bence bu kitabın farklı bir versiyonu film değil de, dizi haline çevrilebilir 🙂 Bu arada kitabın sonuna bakılırsa ikinci bir seri kitabı da yolda gibi görünüyor. Eğer ikinci kitap gelmezse bu kitaba dair okuyucuların aklında soru işaretleri kalacağı kesin.

Herkese iyi okumalar.

Daha fazla  çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz

14610935_1327517893939032_7215287637830394800_n

Piyasa Fiyatı  29,00 TL

www.dr.com.tr  20,30 TL

www.idefix.com   22,04 TL

www.kitapyurdu.com    21,75 TL

www.ilknokta.com   21,75 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply