Author: PASCAL MERCIER Genre: , , , ,
Rating

ISBN : 9786055340438

 

 

Kitap Fuarının bana kazandırdığı kitaplardan bir tanesi oldu bu kitap. Şu zamana kadar gittiğim fuarlarda tavsiye edilen hiçbir kitap boş çıkmadı. Öncelikle çalışanlara teşekkür edip yolculuğuma dair anılarımı aktarmak istiyorum.

Lizbon’a Gece Treni  aslında gidişin, kaybolmanın, bulmanın, araştırmanın, duyguların kitabı. Hayatımda belki de ilk defa bir kitabı bitmesin diye yavaş yavaş, sindire sindire okudum. Blogdan kaynaklı olarak okuduğum kitapları çok uzatmayı sevmiyorum. Sonuçta paylaşım yapmam lazım, aldığım tatları paylaşmam lazım. Ama bu kitapta ilk defa bencillik yaptım. Öyle gerekti.

Antik diller öğretmeni Gregorius tesadüf eseri eline geçen Portekizce bir kitabı araştırmak ister, bütün hayatını geride bırakarak aldığı ani kararla trene atlayıp Portekiz’e doğru yola çıkar. Elindeki kitabın yazarı Amadeu Prado, Lizbon’da yaşamış bir doktordur. Gregorius bu doktorun hayatını kitaptan öğrenir ve öğrendiklerinin doğrultusunda hayatına girmiş olan insanlarla tek tek tanışarak bir yolculuğa çıkar. Tabi ki bu yolculuk aynı zamanda Gregorius’un kendi içsel yolculuğuna da öncülük edecektir.

Çok güzel insanlarla tanışılan, felsefik konuların da bulunduğu, bol bol altının çizileceği cümlelerle bezeli, tadı çıkartılarak okunması gereken bir kitap. Bu iki adamın yolculuğuna tanıklık ederken, sürprizlerle karşılaşırken, kendi hayatınızı da sorguluyorsunuz aynı zamanda. Okuyana çok şey katacağına inandığım, başarılı bir eser.

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz

lizbona gece treni

Piyasa Fiyatı  27,00 TL

www.dr.com.tr   19,71 TL

www.idefix.com    19,71 TL

www.kitapyurdu.com    16,20 TL

www.ilknokta.com    18,90 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply