Author: JEAN-CHRİSTOPHE GRANGE Genre: ,
Rating

ISBN : 9789759914349

 

 

Grange’a ait olarak okuduğum üçüncü eser. Diğerleri Kaiken ve Taş Meclisi idi.

Diğer iki kitabı büyük bir heyecan ile okumuştum. Baştan sona kadar her sayfayı merak içinde geçmiştim. Fakat bu kitapta ne yazık ki aynı şeyi yakalayamadım. Belki de Grange’ın tarzına alıştım.

Afrika’dan yola çıkıp Avrupa’ya gelen ve yeniden Afrika’ya dönen leylek sürüsü bir anda ortadan kaybolur. Louis Artioche ise bu kayıp leyleklerin sırrını ortaya çıkartmak için bir yolculuğa çıkar. Yolculuk başından sonuna kadar olaylı geçecektir. Cinayetler, parçalanmış cesetler, çalınan organlar…

Evet konu kesinlikle merak uyandırıcı. Midenizin zaman zaman kaldıramayacağı sahneler de mevcut. Fakat bana göre mantık hatasına sahip şeyler var kitabın içerisinde. Kitaba dair tüyo vermemek için bunları paylaşmak istemiyorum ama “hadi canım!” dediğim yerler oldu.

Ayrıca konunun çok fazla uzatılmış olduğunu düşünüyorum. Eğer birçok mekanın gezildiği, içerisinde bir çok sırrı barındıran bir hikaye varsa bu yoğun tempoya sayfalarda da rastlamak isterim. Yani birkaç sayfada bir olaylar olmalı, okuyucu soğumamalı. Ben sayfalar arasında gezerken durgunluğa sahip kısımların fazlalığından dolayı kitabın içeriğindeki koşuşturmaya dahil olamadım. Belki de bu koşuşturma biraz beni yormalıydı ama olmadı.

Aynı zamanda kitabın ortasına gelmeden birçok şeyi çözmüş olmak da, şok etkisi yaratması istenen anlarda benim kopmama neden oldu.

Roman birkaç sayfalık bölümlerden oluştuğu için okuması gayet rahat. “Dur şu bölümü bitireyim, öyle yemek yaparım.” Diyebileceğiniz bir kitap 🙂 Ayrıca farklı kültürlere dair ufak da olsa bilgiler vermesi çok hoşuma gitti.

Hep söylediğim gibi bir kitabın bize verdikleri bizim ne almak istediğimizin dışında o kitabı okurkenki ruh halimiz, çevre koşulları, psikolojimizle ilgilidir. Beni çok sarmamış olan kitap sizin için kült kitap haline gelebilir ve hiçbir kitap boşuna değildir…

Herkese iyi okumalar…

 

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz. 🙂

11694949_1033631599994331_2254090831343809952_n

Piyasa Fiyatı 27,00 TL

www.dr.com.tr   20,52  TL

www.idefix.com  20,52 TL

www.kitapyurdu.com  18,90 TL

www.ilknokta.com  21,60  TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply