ISBN: 9786050935714

 

Hiç beklemediğim bir yazarın, tamamen elime tesadüfen geçen bir kitabı ve uzun zamandır okuduğum en sürükleyici kitap olması…

Lakin Bu Bir Masal; İstanbul’daki işinden kovulmuş, sevgilisinden ayrılmış, anneannesinin ölmeden önce yaşadığı Eskişehir’deki çocukluk evine kısa bir süreliğine giden Serap’ın, hayatın kargaşasından, yaşadığı sıkıntılı dönemden uzaklaşmak istemesini ve bu sırada da yazmak istediği kitabı için yaptığı araştırmaları konu alır.

Anneanne evinde çekmeceleri karıştırırken bulduğu bir kaç kadının sararmış fotoğrafı yazacağı kitabın da temellerini oluşturan, yöreye ait masalları destekler niteliktedir. Hikaye içinde masal, masal içerisinde hikayelere denk gelen Serap aynı zamanda da kendi hikayesini de masal tadında yaşayacaktır.

Bu kitapta benim ilgimi çeken kısım şu oldu; aşkı, masalı, gerçekliği, hayali, rüyaları, macerayı, polisiyeyi, yurdum insanının saflığını, kadınların çektikleri şeklindeki toplumsal kaygı ve gerçeklikleri, kısacası bu kadar çok şeyi içinde bulunduran bir kitap olmasına rağmen hiçbir şekilde sıkmadan, sizi boğmadan, bütün vermek istediklerini vermiş yazar. Bütün duygulara bir kitapta sahip olmak, onları yaşamak çok nadir yaşanan bir durum. En fazla bir iki duygu ya da olay vardır kitaplarda. Bu duygular üzerine yoğunlaşır yazar. Ve misal olarak romantik bir insanın sıkılma ihtimali olan bir polisiye kitap, ya da macera seven bir kişinin sıkılacağı bir aşk kitabı ortaya çıkar. Ama Jale Hanım’ın yazdığı bu kitapta bütün duygular harmanlanmış olduğu için, herkesin sevebileceği bir tat var.

Başlarda biraz sıkılmış olsam da, sonrasında elimden düşmeyen bir kitap haline gelmeyi başardı Lakin Bu Bir Masal…

Her edebiyat ve roman severin bu kitabı zevkle okuyacağını düşünüyorum.

Herkese iyi okumalar 

Daha fazla  çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz

14713690_1318879958136159_2630186032912102305_n

Piyasa Fiyatı  27,00 TL

www.dr.com.tr  18,90 TL

www.idefix.com    20,52 TL

www.kitapyurdu.com    20,25 TL

www.ilknokta.com   20,25 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply