Author: Tom Knox Genre: , , , , ,
Rating

Herkese selamlar,

Mükemmel bir roman ile yine buradayım. Tom Knox’un sanırım şu an için bütün kitaplarını okudum ve bu  kitap da ilk 3’e girmeyi hak eden bir macera.

Sahra Çölü’nde ölü bulunan bir tarihçi, ona ne olduğunu araştırmaya karar veren öğrencisi ve bu olayı haber yapmak isteyen bir serbest haberci. Diğer tarafta ise bir dağ başındaki evde gerçekleşen esrarengiz olaylar ve bu olayları çözmek için çabalayan bir polis memuru.

Tom Knox yine iki farklı coğrafyada iki farklı olay döngüsü içerisinde ilerletiyor hikayeyi. Kitaplarını okuyanlar bilir ki, bu tarz onun tarzı. Sonrasında eşsiz bir yetenek ile iki hikayeyi birleştiriyor ve siz kitap boyunca iki farklı yolculukta yol alıyorsunuz.

Kitabın değindiği noktalar ve dikkat çektiği kısımları ben çok sevdim. İnanç konusuna sağlam bir dalış yaparak bunu biyoloji ile birleştirmiş olması ve “Acaba mı?” soru işaretini beyinlere serpmiş olması hoşuma gitti. Yazarımız yine esinlendiği konular gerçek olaylardan olsa da, kitabın ana konusu tabi ki hayal ürünü… Ama imkansız bir hayal mi? Orası muamma…

Mistik, merak uyandıran kitapları seviyorsanız eğer Tom Knox kitapları tam size göre…

Herkese keyifli okumalar…

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply