Author: Clarissa Pinkola Estes Genre: , , ,
Rating

ISBN : 9789755393636

 

Bu kitapla kendime olan inancım kalmadığı zaman tanıştım. Bir kadın olarak ayakta durmanın, sağlam psikoloji ve sağlam sağlığa sahip olarak yaşamanın zorluklarını çektiğim dönemde bir arkadaşım bu kitabı tavsiye etti.

Biraz sıkılarak okumaya başladığımı itiraf etmem gerekiyor. Çünkü açıkçası hızlı hızlı okuyarak bitireceğim ve birden bire aydınlanma yaşayacağım bir kitap olarak düşünmüştüm. Sonuçta kitabın içi farklı farklı öyküler ile bezeli. Öyküler ne kadar sıkıcı olabilir ki? Bir süre sonra kitabın sıkıcı değil de, aslında çok fazla zorluklarla bezeli olduğunu gördüm ve her hikayede baş kahraman olan kadınlar bu zorluklarla başa çıktıkça benim de yavaş yavaş güçlendiğimi hissettim.

Clarissa Pinkola Estes jungcu bir psikanalist, şair ve cantadora -eski öykü derleyicisi- dir. Bu özelliklerin hepsi bir araya gelince baş ucu kitabı haline gelebilecek bir eser ortaya çıkmış. Yazarımız kadını kurtlar ile özdeşleştirmektedir. “Vahşi Kadın” özünde her kadında var olan güçlü, dimdik ayakları üzerinde durmayı başaran, yılmayan kadındır. Gerek toplum baskısı gerekse öğretiler sonucunda kadının gücü geri plana atılmıştır ve ne yazık ki bu durum günümüze kadar gelmiştir.

Biz kadınların içimizdeki “Vahşi Kadın” ı keşfetmemiz, ortaya çıkartmamız ve onunla beraber yaşayabilmemiz için bir kılavuz niteliğinde başyapıt.

Birkaç ayda bitebileceğine inandığım bu kitabı her kadının okuması gerektiğini düşünüyorum. Cümlelerin altını çizin, notlar alın ve o kadınla tanışın.

Piyasa Fiyatı 42,00 TL

www.dr.com.tr  31,50 TL

www.idefix.com  31,50 TL

www.kitapyurdu.com  33,60 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply