Author: MAEVE BINCHY Genre: , , ,
Rating

ISBN:6050918779

 

 

Kitap İrlanda’nın batı kıyısındaki Stonebridge isimli bir kasabada geçiyor. Bu sevimli, herkesin birbirini tanıdığı kasabanın yerlilerinden olan Chichy Star, eski bir malikaneyi alarak otel yapmaya karar veriyor. “Küçük Bir Kış Masalı” adındaki bu otel, hırçın Atlantik Okyanusunun kıyısında, kuş gözlemcileri için ideal bir noktada, eşsiz doğa güzelliği ve dinginliği ile tanıtılarak açılışını yapıyor.

Kitabın tanıtım yazısını okuduğum zaman bu kitabın otelde kalmaya gelmiş olan insanların birbirleri ile muhabbetleri, yaşadıkları hayatlara dair anlatıları ve paylaştıkları anlarla ilgili olacağını düşünmüştüm. Okudukça ise tamamen farklı bir tarza sahip olduğunu gördüm. Kitap içerisinde apayrı hikayelere sahip bir çok kişinin hayatı anlatılıyor. Ve neredeyse hepsinin ortak noktası ise yaşadıkları bunaltıcı hayattan, ya da bir dertten kaçmak için bu sevimli otele bir haftalığına gelmek istemeleri. Her hikayenin başı nerede ise dertlerle başlayıp sonunda yolları otelde kesişen bu insanların hayatlarının nasıl değiştiğini göreceksiniz. Bir şekilde kendinizden de bir şeyler bulabileceğinize inanıyorum.

Kitap başta çok fazla karakter ve yan karakter olmasından dolayı isim konusunda sizi zorlayabilir. Fakat bir süre sonra bu isimlere alışıyorsunuz. Her hikayede yeni isimler karşınıza çıksa da ana karakter sabit kaldığı için yan karakterleri akılda tutmaya çok da gerek kalmıyor.

Kitap aynı zamanda İrlanda kültürünü de bizlere tanıtıyor. Kuşak çatışmalarını bizlere sunarken kadınların kendi ayakları üzerinde durmak için verdiği çabaları da gösteriyor.

Güzel bir yolculuğa çıkarak farklı hayatları tanımak istiyorsanız bu kitabı beğenirsiniz.

Piyasa Fiyatı   27,00  TL

www.dr.com.tr    20,25  TL

www.idefix.com      20,25  TL

www.kitapyurdu.com     21,60  TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply