Author: MURAT MENTEŞ Genre: , , ,
Rating

ISBN:9750507144

 

 

Kitabı elime aldım, okumaya başladım, “yok ben bu kitabı bitiremeyeceğim, başka bir kitaba geçeyim.” dedim ve iki gün sonra kitap bitmişti.

Murat Menteş kesinlikle sıfatların kralı. Sizin sıradan bir havayı tarif ederken kuracağınız cümleler ile onun cümleleri arasında emin olun dağlar kadar fark var. Büyük bir keyifle her cümlesini okudum ve yüzümden tebessüm hiç eksik olmadı.

Bu romanında polisiyeden aşka, ruhlar aleminden kedilerin, köpeklerin dünyasına, bir çok yere yolculuk edeceksiniz. Her karakterin ayrı ayrı söz aldığı bu romanda bir kovalamaca ve aşkın kollarında gezineceksiniz. Biraz fazla karaktere yer verildiği için çok fazla ara verilmeden okunması gerekiyor. Kitap okurken bir şeyler de öğreneyim diyenlerdenseniz eğer tarihin sayfalarından kısa kesitler ve belki de bilmeseniz bir şey değişmeyecek olan birçok konuda aydınlanacaksınız.

Bu Murat Menteş’in okuduğum ikinci romanı. İlk okuduğum kitabı “Dublörün Dilemması” idi. İkisinde de kitap okumanın keyfine vardım. Her ne kadar yazarın yazdığı hikayeler gerçekleşmesi zor gibi görünse de hiçbirisi imkansız değil. Kitabın başında yazan yazar notu bunu özetliyor. “Bu kitapta anlatılan olayların hepsi gerçektir, fakat hiçbiri henüz cereyan etmemiştir.  “

Kitabı okurken yaratıcı sıfatlar dizisine sahip birçok paragrafın altını çizdim. Sadece bir tanesini fikir vermesi açısından sizinle paylaşmak istiyorum.

“Şebnem bir sigara istiyor. Uzatıyorum. Kendisi yakıyor. Gagacığında boncuk taşıyan bir kumru kadar sevimli. Gülümsüyor. Ağzından sigara dumanı değil de, tebessümünün buğusu yayılıyor sanki.

Birbirine çobanlık eden iki kuzu gibiyiz.”

Piyasa Fiyatı  27,00 TL

www.dr.com.tr  20,25  TL

www.idefix.com  20,25  TL

www.kitapyurdu.com  20,23  TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply