Author: GABRİEL GARCİA MARQUEZ Genre: ,
Rating

ISBN : 9789755100227

 

 

İşte böyle sağlam yazarların sağlam kitaplarını okuduktan sonra zor kitap beğenmeye, zor yazarla mutlu olabilmeye başlıyorsun.

Gabriel Garcia Marquez’in bir de “Yüzyıllık Yalnızlık” kitabını okumuştum. Bu iki kitapta da aynı duyguları hissettim. Okurken zorlanmak, bazı yerlerde kafa karışıklığı. Her paragrafı, her satırı bütün dikkatinizi vererek okumanız gerekiyor aksi takdirde kendinize geldiğinizde konunun tamamen değişmiş olduğunu fark ediyorsunuz. Konuları birbirine bağlamak, hiç aralıksız, hayali bir dünyayı bu kadar başarılı bir şekilde kağıda dökmeyi başarmak herkesin harcı değil. En ince ayrıntısına kadar verilen detaylar, her sayfada farklı betimlemeler, kitap yazmanın da bir sanat olduğunu gösteriyor.

“Kolera Günlerinde Aşk” hep okumak istediğim bir kitaptı. Sanırım kitaba dair tek kötü hatıram, tatile çıkarken yanıma aldığım bir kitap olmuş olmasıdır. Siz sakın böyle bir şey yapmayın yoksa harap olursunuz. Güzelim kitabı da hiç ettim diye düşündüm ara sıra. Bölmeden olabildiğince sakin bir ortamda okunması gereken, en azından bu saygıyı hak eden bir eser.

Kitabın konusuna gelirsek; genç bir kıza aşık olan bir erkek geri çevrildikten sonra bu aşkını ne kadar süre devam ettirebilir? Birkaç ay, birkaç yıl? Peki ya bir yarım yüzyıl? Beklemenin, sabretmenin, hiç yılmayan bir sevginin romanı bu kitap. Yıllar geçerken karakterlerin hayatlarındaki, yaşam şekillerindeki değişiklikleri izlemek, onların büyümesine tanıklık etmek ve hiçbir kopukluk yaşamadan bu macerada yer almak büyük bir zevk.

Her edebiyat aşığının okuması gereken bir yazar Gabriel Garcia Marquez ve tanıklık edilmesi gereken bir aşk romanı “Kolera Günlerinde Aşk”

 

Daha fazla çizim görmek için instagram sayfamıza bekleriz. 🙂

11755656_1019968158027342_1508389460990854528_n

Piyasa Fiyatı 32,00 TL

www.dr.com.tr   24,32 TL

www.idefix.com  24,32 TL

www.kitapyurdu.com  24,00 TL

www.ilknokta.com  22,40 TL

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Leave a Reply