Author: ŞEBNEM BURCUOĞLU Genre: , ,
Rating

ISBN : 9786050919387

 

Bu kitabı sevip sevmemeniz sanırım hayatınızda yaşadığınız ilişkilerle doğru orantılı olabilir. Eğer ilginç bir karakter iseniz, başınıza değişik şeyler geliyorsa kitapta kendinizi bulabilirsiniz. Garip erkeklerle çıktıysanız, ilginç kazıklar yediyseniz yine kitapta sizden bir şeyler var demektir. Fakat düzgün bir ilişkiniz olduysa ve evlenip çoluk çocuğa karıştı iseniz muhtemelen “Amma da abartmış” diyeceksiniz.

Otuzlu yaşlarına gelmiş, evliliğe karşı olan Efsun’un ailesi çoğumuzun da sahip olduğuna inandığım “tavsiye ustası bir aile” dir. Artık evlenmesi gerektiğini, yoksa evde kalacağını (hatta çoktan kalmış olduğunu) her seferinde yüzüne vuran aile, Efsun’u baş göz etmek için ellerinden geleni yapmaktadır. Konu bu şekilde başlayarak devam etmekte, bu sırada Efsun’un hayatına giren odun erkek arkadaşlarının hikayelerini de dinlemekteyiz.

Aynı zamanda kitap içerisinde etrafımızdaki insanların hayatımızı ne derece etkileyebilme gücüne sahip oldukları da göze çarpmakta. Bazen kendimize itiraf edemediğimiz içsel istekleri, arzuları çevre etkisi ile ortaya çıkartıyoruz belki de. Ya da sadece etrafın arzu ve isteklerine ister istemez bir süre sonra boyun eğiyoruz, savaşmak zor geliyor.

Şahsen bazen kendi kahkahalarımı duydum okurken. Evet bazı yerlerde ben de abartmış diye düşündüm. Ama yine de bu abartıların kitaba sempatiklik kattığını düşünüyorum. Sonuçta yazarın “Yaşanılmış bir hikayeyi anlatıyorum, haberiniz olsun.” dediğini görmedim, duymadım.

Dört saatte bitirdim kitabı. Konu o kadar hızlı ilerliyor ki elimden bırakmak istemedim, bir an önce bitsin ve sonunu öğreneyim dedim. Zaten kısa olması (214 sayfa) ve yazılarının büyük olmasından dolayı rahat okunan bir kitap. Sonu çok da tatmin edici olmadı ne yazık ki.

Tatile çıktıysanız ya da bir Pazar günü yağmurlu bir havada “ne okusam ben” diye düşünüyorsanız bu kitabı tavsiye ederim.

Piyasa Fiyatı 19,00 TL

www.dr.com.tr  14,25 TL

www.idefix.com  14,25 TL

www.kitapyurdu.com   14,82 TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply