Author: HECTOR MALOT Genre:
Rating

Seviyorum işte böyle romanları! Sizi alıyor, bambaşka diyarlara, mekanlara götürüyor. Kitap içerisinde yaşanan duyguları size öyle bir aktarıyor ki, kitap bittiğinde ne kadar yorulduğunuzu ama nasıl güzel bir yolculuğa çıktığınızı düşünüyorsunuz.

Kitap adından da anlaşılacağı üzere kimsesiz bir çocuk olan Remi’nin romanı. Bulunmuş çocuk olan Remi’nin yolculuğu ona bakmaya karar veren ailenin evinde başlar. Sonrasında başına gelen olaylar ile (olaylara dair söyleyeceğim en ufak şey kitaba dair tüyo vereceğinden dolayı bahsedemiyorum) macerası başlar. Hikaye Remi’nin ağzından anlatılmaktadır. Yaşadığı heyecanlar, mutsuzluklar, umutlar o kadar masum bir dille aktarılmış ki kitabı sanki bir çocuğun ağzından anlatılıyormuş gibi okuyabiliyorsunuz.

Bu küçük çocuk boyundan büyük olaylar yaşar, ölümler görür, mutluluğu tadar, üzüntüyü yaşar. Her şeye rağmen yanında olan, tesadüfler sonucu karşısına çıkan güzel insanlar onun için bir yaşama nedeni olacaktır. Tabii ki en büyük arzusu da gerçek anne babasını bulmaktır.

Tamamen yalın bir dille yazılmış olan roman sizi alıp götürecek, Fransa’dan İngiltere’ye kadar birçok ülkeyi ziyaret etmenize neden olacak. Bu yolculuk zorlu olduğu kadar umut dolu da olacak.

Gerçekten okuduktan sonra etkisinden kurtulamayacağınız ve güzel bir filmin sahnelerinde kaybolduğunuzu hissedeceğiniz başarılı bir başyapıt.

Çocuk kitabı şeklinde basımı bulunsa da roman halinde de kitabı bulmanız mümkün. Farklı yayınevlerinde farklı fiyatlar ile mevcut olan bu kitabı ben Yalçın Yayınlarından olan baskısını okudum. Çevirisi gayet güzel yapılmıştı. Arada ufak tefek yazım hataları olsa da hiçbir şekilde rahatsız edecek boyutta değildi.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply