Author: MILAN KUNDERA Genre: , ,
Rating

ISBN:9755108346

 

 

Bir kadın, kendinden emin, işinde başarılı, tek sorunu fiziksel açıdan kendisine güvenmemesi, çünkü artık yaşlanıyor. Ve hayata farklı bir bakış açısı olan bir erkek, genç, aşık ve yapıcı bir karaktere sahip. Bu iki güçlü karakterin eskimeye yüz tutan ilişkilerini kendi bakış açılarıyla sorgulamalarını bu kitapta görüyoruz. Küçük oyunlar, kurmacalar, düşler ve düşünceler bu ilişkiyi kurtarmaya yetecek mi?

İlişkilere dair başarılı bir roman olduğunu düşünüyorum. Çek yazar Kundera’nın kaleminden çıkan basit ama güçlü cümleler, romanı kulvarındaki diğer romanlardan ayırıyor. İlk defa bir eserini okuduğum yazarın üslubunu çok beğendim. Sizi sıkmıyor, bunaltmıyor fakat üzerinde durduğu konuya dair farklı bakış açılarına sahip olmanıza neden oluyor. Kısa bölümlerden oluşan anlık olayları iki farklı ana karakterin bakış açısıyla değerlendirmesi, kadın ve erkek düşüncelerini gözler önüne seriyor.

Kitabın kurgusu da gayet başarılı olmuş. Monoton bir düzenden ziyade sürükleyici, mekanların değiştiği bir gezintiye çıkartıyor sizi. Sonunu beğendiğim nadir kitaplardan bir tanesi. İnsan psikolojisinin güzel bir incelemesi niteliğinde.

Aşağıdaki cümleyi de beğendiğim için altını çizdim ve sizlerle paylaşmak istedim. ilişkilerde, aşkta birçoğumuzun açıklayamadığı bir şeyleri açıkladığını düşünüyorum.

Seni tanıdığımdan bu yana her şey değişti. Bunun nedeni, yaptığım küçük işlerin benim gözümde daha tutkulu hale gelmiş olması değil. Çevremde olup biten her şeyi, ikimizin arasında konuşulacak konulara dönüştürmem.”

Piyasa Fiyatı  13,00  TL

www.dr.com.tr    9,75  TL

www.idefix.com     9,75  TL

www.kitapyurdu.com     9,08  TL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply