Author: TREVANIAN Genre: , ,
Rating

ISBN:9753900733

 

 

Kitabı bitireli ne kadar süre geçerse geçsin etkisinden asla kurtulamayacağımı ve inatla etrafımdaki insanlara tavsiye etmeyi sürdüreceğimi düşünüyorum. Yazarın diğer kitaplarından “İnfazcı” ve “Şibumi”yi de okudum, çok beğendim, fakat bu kitabın yeri bende artık apayrı olacak.

Genç, okulunu yeni bitirmiş olan bir doktor ile bulundukları ortama ve yıla (1914) tamamen aykırı davranışlar sergileyen, kendi başına buyruk bir kızın, Katya’nın hikayesi konu edilmiş. Kitap içerisinde aşk, dostluk gibi duyguların yanı sıra, okumanız sırasında sırlarla dolu bir ortama girerek “Acaba sonrasında ne olacak?” soruları içerisinde gezinip kitabın tadına varacaksınız.

Roman, “ …metin aralarındaki ipuçlarını takip edenler için soluk soluğa, edemeyenler için şok bir son…” diye tanımlanmakta arka kapağında. Bu cümle romanın içerisindeki bilinmezlikleri özetlemekte.

Ayrıca kitap içerisindeki diyaloglar da fazlasıyla tatmin edici. Bir kitaptaki zeki karakterlerin kalitesi,  bilgisi konuşmalarından bellidir, bu da yazarın kalitesini fazlasıyla belli eder. Bu kitapta da bilgi ve zeka sahibi karakterlerin birbirleri ile kelime oyunları yaparak konuşmaları, aynı frekansı yakalamış olmalarının verdiği memnuniyetle sohbet etmelerine tanıklık etmek sonsuz bir tatmin duygusu yaratmakta. Ve bu kelime oyunlarının orijinal dilinden Türkçe’ye bu kadar başarılı çevrilmiş olmasından dolayı da kitabı çeviren Belkıs Çorakçı’yı tebrik etmek istiyorum.

Yazarın diğer kitaplarında da rastladığım açık sözlülüğü, kafada soru işareti bırakmadan bütün karakterlerin huylarını, duygularını kafamızda oluşturmamızı sağlayan başarılı sunumu bu kitapta da var. Sizi kitabın içeriğini takip etmek, içerdiği sırrı çözmek dışında başka sırlarla oyalamıyor.

Sonuç olarak okuduğunuz zaman asla pişman olmayacağınızı düşündüğüm ve etkisini uzun süre hissedeceğiniz bir eser.

 

Piyasa Fiyatı   17,00  TL

www.dr.com.tr    12,75   TL

www.idefix.com      12,75  TL

www.kitapyurdu.com     13,60 TL

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Reply